1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CANBULAT'IN EKSİKLERİ GİDERİLMELİ
CANBULATIN EKSİKLERİ GİDERİLMELİ

CANBULAT'IN EKSİKLERİ GİDERİLMELİ

Mağusa Canbulat Stadı 17 yıl sonra yeniden hizmete girerken ciddi eksiklikler de göze çarptı. Sıkıntılara rağmen maç öncesinde ve maç boyunca çok büyük bir heyecan ve sevinç duyan Mağusalı futbolseverler, maç sonrasında sadece takımları galip geldiği için

A+A-

 

 

 

 

 

Tarihi Mağusa Canbulat Stadı’nın 17 yıl sonra resmi maçlara açılmasıyla büyük bir sevinç ve mutluluk yaşanırken, birçok taraftar staddaki eksikliklerin bir an önce giderilmesini düşüncesinde hemfikir

 

Kaya Emiroğlu

 

Mağusa Canbulat Stadı 17 yıl sonra yeniden hizmete girerken ciddi eksiklikler de göze çarptı. Sıkıntılara rağmen maç öncesinde ve maç boyunca çok büyük bir heyecan ve sevinç duyan Mağusalı futbolseverler, maç sonrasında sadece takımları galip geldiği için değil, yıllardır özlemini çektikleri bu stadda yeniden maç izleme keyfini yaşadıkları için çok mutluydular. Geçtiğimiz cumartesi günü Mağusa Türk Gücü – Küçük Kaymaklı maçıyla yepyeni sentetik çim zeminiyle hizmete giren statta, çağdaş yedek kulübeleri ve prefabrik soyunma odaları uygun bir şekilde yerleştirilmelerine ve kullanılmalarına karşın, tribünlerdeki yetersizliğe ve maç sonrası bazı taraftarların saha içine girmesiyle oluşan güvenlik zafiyetine ise dikkat çekildi.

 

BASIN TRİBÜNÜ YOK

Statta basın tribünü ve protokol için yer ayrılmasına karşın plastik sandalyeler kullanıldı. Bu sandalyeler ise maça 15 dakika kala KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz’ın uyarısı ve isteği üzerine kulüp binasından getirtildi. Ayrıca canlı maç anlatımı için daha önceden yapılacağı belirtilen küçük odalar yapılmadı. Maç canlı yayınlanırken, maç anlatımı saha kenarında naklen yayın aracının hemen yanında yapılabildi.

 

HİSAR ÜSTÜNE AYRI ÇIKIŞ YAPILMADI

Kale arkalarındaki çukurlar ayrıca bir tehlike oluştururken, eski soyunma odalarının çökmek üzere olduğu öğrenildi. Yolun tarafındaki normal tribünlerin yıkık olan kısımlarının bir an önce tamir edilmesi ve yükseltilmesi de gerekiyor. Bu arada birçok yaşı büyük Mağusalı futbolseverin yıllarca bu statta maçları izlediği “hisar üstü”ne çıkışta problemler yaşandı. Maç öncesinde çıkılmayacak denilen bu tribüne, taraftarlar,  normal tribünlerin girişinin kenarından saha içine açılan giriş kısmından hisarın kenarına kadar dayanan tellerin kenarından sürünerek çıktılar. Maçın bitimine dakikalar kala yine aynı yerden saha içine giren taraftarlar, maç henüz bitmeden kendilerini bir anda saha çizgilerinin kenarında bulurlarken, bu durum bir güvenlik zaafiyeti oluşturdu.

 

GÜVENLİK ZAAFİYETİ

Öte yandan yine maç sonunda normal tribünleri terk etmekte olan bir grup MTG taraftarının isteği üzerine kilitli olan kapılardan birisi açılarak bu taraftarların saha içine girişi sağlandı. Ancak Küçük Kaymaklı futbolcu ve teknik heyetinin henüz sahayı terk etmemiş olması ve önce kendi takımlarına tezahürat yapan bu taraftarların hemen akabinde Küçük Kaymaklı futbolcuları ve teknik heyetiyle tartışma yaşaması kısa süreli bir gerginliğe de neden oldu. Bu arada bazı taraftarlar soyunma odalarının üstünde bulunan surların üzerinde de maç izlenebileceğini belirttiler. Taraftarlar, benç şeklinde banklar yapılabileceğini ve burada da maç izlenebileceğini kaydettiler.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 574 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler