1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CANBULAT MART’A KALDI
CANBULAT MART’A KALDI

CANBULAT MART’A KALDI

Temeli Eylül ayında atılan ve 15 Ocak 2012 tarihinde açılması beklenen Canbulat Stadı henüz açılmadı. Stadı yapan firmanın önce 15 Ocak’ta açılışının yapılacağını belirtmesinin ardından açılış ertelendi ve ek süre istendi. Bunun ardından “Canb

A+A-

 

 

 

Temeli Eylül ayında atılan ve 15 Ocak 2012 tarihinde açılması beklenen Canbulat Stadı henüz açılmadı. Stadı yapan firmanın önce 15 Ocak’ta açılışının yapılacağını belirtmesinin ardından açılış ertelendi ve ek süre istendi. Bunun ardından “Canbulat ne zaman açılacak?” soruları spor kamuoyunda konuşulmaya başlandı. Yapımcı firmanın 53 günlük bir ek süre istemesi sonrası Canbulat’ın açılışı Mart ayına kaldı.

 

QUARTZ KUM GEREKLİ

Stadın zeminin sentetik çim yapılacak olması ve bu zeminin FIFA standartlarına uygun olması gerekiyor. Bu bağlamda sentetik çim zemin için kullanılması gereken kumun türünün quartz kum olması gerekirken, bu kumun yerine stadın açılışa yetiştirilmesi için Karpaz’dan getirilecek kumun kullanılacağı belirtiliyor.

Sentetik çim ile normal çim arasında pek bir fark olmaması için bu tarz noktaların üzerinde durulması gerekirken, FIFA onayı alınabilmesi için de bu tarz unsurlar ön planda tutulması gerekiyor. Quartz kum yerine deniz kumunun kullanılması sonrası zeminde yaşanacak yumuşama veya sertleşme, saha zemininde mücadele edecek sporcuların fazla efor sarf etmesine ve sakatlık riskinin artmasına neden olacak. Kötü hava şartlarında sentetik çimin normal çime alternatif olacak olması ancak stadın açılmasının gecikmesi sonrası Canbulat’ın önümüzdeki sezona kullanılabileceği belirtiliyor.

 

CAHİTOĞLU, “NE GEREKİYORSA O YAPILACAK” DEDİ

Yapımcı firmanın stadın açılışının gecikmemesi için Quartz kum yerine normal deniz kumu kullanma düşüncesi üzerine konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Spor Dairesi Müdür Hüseyin Cahitoğlu, deniz kumu kullanımına kesinlikle karşı olduklarını söyledi. Stadın yapım çalışmasında ne önerilmişse onun uygulanması konusunda kesin bir tavır içerisinde olduklarını belirten Cahitoğlu, yapımcı firma ile bu konuyu görüştüklerini ve gerekli kumun getirileceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 682 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler