1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CANBULAT EZİYET OLDU
CANBULAT EZİYET OLDU

CANBULAT EZİYET OLDU

Ek süre istenildiği için bitmesi geciken Canbulat Stadı’nın bu durumu Mağusa Türk Gücü ve Dumlupınar’ın çalışacak saha bulamamasına neden oluyor

A+A-

 

Normalde ocak ayında tamamlanması gereken ancak ek süre istenildiği için bitmesi geciken Canbulat Stadı’nın bu durumu Mağusa Türk Gücü ve Dumlupınar’ın çalışacak saha bulamamasına neden oluyor

 

Canbulat Stadı’nın söylenen zamanda teslim edilmemesi nedeniyle hem Mağusa Türk Gücü hem de Dumlupınar takımları büyük zorluklar yaşamaya devam ediyor.

7 Eylül 2011 tarihinde inşaatına başlanan Mağusa Canbulat Stadı’nı sentetik yapma çalışmaları henüz tamamlanmadı. Canbulat Stadı’nın Aralık ayı içerisinde bitirilip teslim edileceği ve Mağusa Türk Gücü ile Dumlupınar takımlarının 2’nci devre başlarken maçlarını bu statda yapacağı söylenmişti. Ancak Stadın söylenen zamanda teslim edilmemesi nedeniyle hem Mağusa Türk Gücü hem de Dumlupınar takımları büyük zorluklar yaşamaya devam ediyor.

 

53 GÜNLÜK EK SÜRE

Canbulat Stadı’nın sentetik çim yapma ihalesini kazanan Reflex Consturction, stadı ocak ayı içerisinde bitiremeyince 53 günlük ek süre aldı. Alınan ek süre dikkate alındığı zaman Mağusa Türk Gücü ve Dumlupınar takımlarının bu sezon Mağusa’da maç yapma olasılığının hemen hemen kalmadığı görülüyor.

 

MAÇLAR İSKELE’DE

Stadın yapımının birtürlü bitmemesi Telsim Süper Lig’de şampiyonluk kovalayan Mağusa Türk Gücü ile Telsim Birinci ligde korkulu günler yaşayan Dumlupınar takımlarının hem maddi hem de taraftar desteği yönünden olumsuz etkilenmesine sebep oldu.

Bilindiği gibi her iki Mağusa takımı da lig maçlarını İskele Cumhuriyet Stadı’nda yapıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 568 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler