1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Can Denktaş, cezaevine girdi çıktı
Can Denktaş, cezaevine girdi çıktı

Can Denktaş, cezaevine girdi çıktı

Faiz mağdurları her geçen gün artarken, siyasi yakınları da faiz mağduru oldu. Eski Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın torunu, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın yeğeni Can Denktaş, mazbata borcu nedeniyle kısa süreliğine cezaevine girdi. Dü

A+A-

 

 

Faiz mağdurları her geçen gün artarken, siyasi yakınları da faiz mağduru oldu. Eski Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın torunu, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın yeğeni Can Denktaş, mazbata borcu nedeniyle kısa süreliğine cezaevine girdi.

Dün sabah saatlerinde cezaevine giren Denktaş, mazbata borcunu akşam saatlerinde ödeyerek serbest bırakıldı.

Dün akşam mukayyitliğin açılması ve borcun ödenmesi ile özgürlüğüne kavuştu.

 


DP Genel Sekreter arayışında…

8 Ocak’ta gerçekleşecek olan DP Kurultayı’na günler kala DP’deki genel sekreterlik arayışı devam ediyor.

DP’de bir süreden beridir bazı partiler ile Genel Sekreter Bengü Şonya arasında sorunlar yaşanıyor. Buna karşılık kurultay da bir grup DP’li Şonya’ya rakip yeni bir genel sekreter adayı için kolları sıvadı.

Birkaç isim üzerinde çalışmalar ve görüşmeler yapan bir grup DP’li önümüzdeki günlerde genel sekreter adayını netleştirecek.

 


İlahiyat tartışması ayrılık getirdi

Ada TV’de  Taner Ulutaşlı ile birlikte program yapan Kıbrıslı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kartal Harman, Ada TV ile yollarını ayırdı. Bir süredir Star Medya’da ayrılıklar yaşanıyor. Bir süre önce de gazetenin genel yayın yönetmeni Sefa Karahasan istifa etmişti.

Kartal Harman, Ada TV ile yollarını ayırdığını facebook sayfasında şu ifadeler ile duyurdu:

“Değerli izleyicilerimiz ve değerli okurlarımız. ADA TV’de ki "Gündeme Bakış" programında, kendimizce Kıbrıs Türkü’nün haklarını savunmaya çalıştığımız, ilahiyat okullarına karşı çıktığımız, kültürümüzün, demografik yapımızın kaybolmaması için mücadele ettiğimiz ve HAK hareketine karşı duruşumuzdan dolayı ADA TV’deki yayınımız durdurulmuştur.

ADA TV yöneticilerinin "Kartal'ı bırak" sen yalnız devam et, teklifine "hayır" cevabı veren Taner Ulutaşa da buradan saygılarımı iletmek istiyorum.”

 


 “Eleni Mavrou, hem bölünmüş Lefkoşa'da ortak işler yapılması için çaba göstermiş bir siyasetçiydi hem de AKEL'in hayır kararına rağmen cesurca evetçi kanatta yer almıştı. Yarım Lefkoşa'nın cesur güvercini kaybetti. Seçimi kaybetse de kalbimizi kazandı.”

Mutlu Azgın’ın profilinden

***

“Eee biri çalıştım kazandım der, diğeri 1700 m2 ev yapar... ne diyelim adalet sağolsun... Çok çalışkanlar çoook”

 Hurmus Kayakan Sarp’ın profilinden

 


UBP’nin aklı varsa seçime koşar

“UBP’deki kan kaybının en temel nedeni yanlış siyasal tercihlerle dayalı ve parti içi dengeler göz ardı edilerek oluşturulan yeni parti yönetimi kısaca yeni UBP...

Bu yeni UBP yönetiminin eski yönetime takınmış olduğu gereksiz tavır...

Başbakanın yanlış akil adam seçimleri...

En önemlisi "Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." ilkesinden uzaklaşmış olması...

Vizyonsuzluk, popülist yaklaşımlar, dirayetsizlik, iktidarsızlık... Düşünün parti kendinin meclise getirdiği yasaları kendi komitelerinden geçiremez durumda...

Her muhalefet edeni ya sindirerek, ya da satın alarak susturma çabaları...

İstihdam saçmalıkları...

Kabinedeki her bakanın bir diğeri tarafından medyaya gammazlanması... Hatta daha da ötesi...”

 

Özdemir TOKEL

 


 

 

“Başbakanla şeker gibi anlaştık, desek yeridir”

 

“Bir... İrsen Küçük, parti içinde birilerinin, hükümeti vurmak için sessiz bir hazırlık içinde olduğunu biliyor. Onlarla restleştiği an erken seçimin kapıdan içeri gireceğini biliyor. Erken seçimi İrsen Küçük rest olarak parti içi muhalefete seslendirse de kendini erken seçimi kesinlikle istemiyor. Bu durumda toplumsal muhalefetle iyi ilişkiler içinde parti için muhalefeti devre dışı bırakmak istiyor.

İki... İrsen Küçük, siyasi yaşamında yakın çevresinde, “İrsenci” insanlar bulundurmayı hep tercih etti. Bakan olduğu zaman ya da milletvekiliyken de etrafında “İrsencileri” aradı. Şimdi bırakın Meclis grubunu Bakanlar Kurulu'nda “İrsenci” olmayanlar var. Başbakan İrsen Küçük, siyasi hedefleri bakımından yakın çevresinde kendine yakınlığından emin olmadığı isimleri istemiyor. Kamu oyunda yıpranacak isimleri daha kolay değiştireceğine inanıyor.”

 

Hasan HASTÜRER

 


 

Uyuşturucu politikası olmayan devlet!

 

“Bu ülkede özellikle genç yaşlarda uyuşturucuya batmış gençlerimizi rehabilite edecek tek bir devlet organı var mı?

Benim bildiğim yok!

Birkaç tane gönüllü kurum var onlar da ofislerinin elektrik faturalarını bile ödemekten aciz!

Her ay birkaç haber, birkaç televizyon programı hepse o kadar!

Bu konuda belki de dünyada tekiz!

Ülkede müthiş bir uyuşturucu sorunu var ve her nedense devletin gündeminde de yok, organlarında da yok!

Çocukları, torunları uyuşturucu kullanan yüzlerce aile acı içinde yaşarken, ama bunu saklamayı ihmal etmezken sanki de onlara iyilik yaptıklarını sanıyorlar.

Aslında kendilerine iyilik yapsalar gibi görünseler de, gençleri daha da bataklığa itiyorlar.”

 

Levent ÖZADAM

 


 

 

 “20 kamu kuruluşuna gönderilen 393 dilekçeyle bilgi edinme başvurularına ilişkin yüzde 75 oranındaki yönetim sessizliğinin, ada çapında temel bir insan hakkı olan bilgiye erişim hakkının sistematik olarak ihlal edilmekte.”

 

İlke Dağlı (Kıbrıs AB Derneği Komite Üyesi)

 

 


 

“İlahiyat Fakültesi açılması kararı doğru bir karar. Haspolat’ta sene ortası ilahiyat bölümü açılmasına dönük “zamansız açılış” eleştirisini destekliyorum ancak “bütün ülke ilahiyat olacak” yönündeki eleştiriye gülüyorum.

KKTC, tüm yanlışlara rağmen tam bir laik, demokratik ve çağdaş ülke”

 

Turgay Avcı (ÖRP Genel Başkanı)

 

 


FOTO YORUM

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1599 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler