1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CAMOĞLU ÖDÜLÜNÜ ALDI
CAMOĞLU  ÖDÜLÜNÜ ALDI

CAMOĞLU ÖDÜLÜNÜ ALDI

Güreşseverler Derneği, Rifat Şener Güreş Üstün Hizmet Ödülü’nün yedincisini Hüseyin Camoğlu’na verdi.

A+A-

 

 

 

 

Girne’de Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü lokalinde önceki gün yapılan törende, Hüseyin Camoğlu, ödülünü Türk Ocağı Başkanı Mustafa Şener’den aldı.

Açılış konuşmasını yapan Güreşseverler Derneği Başkanı Yücel Hatay, KKTC Güreş Federasyonu’nun kurucu başkanı merhum Rifat Şener’i, 10.ölüm yıldönümünde saygıyla andıklarını belirtti.

Rifat Şener’i anarken, güreşe üstün hizmeti geçenleri de ödüllendirdiklerini belirten Yücel Hatay, 1970 yılında Limasol’da güreş kulübü kurarak güreşe ve Güreş Federasyonu’nun gelişmesine önemli katkıda bulunan Hüseyin Camoğlu’nu ödüllendirmeyi yönetim kurulu olarak uygun bulduklarını ifade etti.

Hatay, aynı zamanda Türk Ocağı’nın kurucu başkanı olan Hüseyin Camoğlu’na ödülün, Rifat Şener’in torunu ve kulübün görevdeki başkanı Mustafa Şener tarafından verilmesinin ayrı bir anlam taşıdığını belirtti.

Hüseyin Camoğlu, yaptığı hizmetlerin takdir edilmesine ve hatırlanmasına sevindiğini belirterek teşekkürlerini sundu.

 

ÖDÜLÜ ŞENER VERDİ

Mustafa Şener, 10 yıl önce yurt dışında olduğu için dedesi Rifat Şener’in cenaze töreninde hazır bulunamadığını, bunun içinde hep acı olduğunu belirterek onun anısına, Türk Ocağı başkanı olarak kulübün kurucusu Hüseyin Camoğlu’na ödül vermekten büyük gurur duyduğunu belirtti.

1925 yılında Limasol’da doğan Hüseyin Camoğlu, Limasol’da futbol rekabetini yaşatmak amacıyla 1952 yılında Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü’nün kurulmasını sağlayıp başkanlığını yapmıştı. 1970 yılında Limasol’da güreş çalışmalarını başlatıp Limasol Türk Güreş Kulübü’nü kurarak başkanlığını yapan Hüseyin Camoğlu, bu kulübün şampiyon olmasında, güreşin ve Güreş Federasyonu’nun gelişmesinde önemli hizmetler vermişti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 448 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler