1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'CAMİLERİN ELEKTRİĞİNİ KESSİNLER DE GÖRELİM'
CAMİLERİN ELEKTRİĞİNİ KESSİNLER DE GÖRELİM

'CAMİLERİN ELEKTRİĞİNİ KESSİNLER DE GÖRELİM'

Mesarya bölgesinde bulunan köylerin, su kuyularının borçları nedeniyle elektriklerinin kesilmesine Kalavaç muhtarı Ömer Meraklı sert tepki gösterdi

A+A-

 

 

Mesarya bölgesinde bulunan köylerin, su kuyularının  borçları nedeniyle elektriklerinin kesilmesine Kalavaç muhtarı Ömer Meraklı sert tepki gösterdi

Tanju KONURALP

Kıb – Tek’in geçtiğimiz günlerde, elektrik borcunu ödemeyenlerin elektriğinin kesileceği yönündeki açıklamasının ardından bu hafta, elektrik kesimleri başladı. Mesarya bölgesinde bulunan birçok köyün su kaynağı olan, su kuyularının elektrik hatlarını da kesen Kıb – Tek yetkililerine, bölge halkı tepki gösterdi. Kuyu elektriğinin kesilmesiyle susuz kalan bölgelerden, Kalavaç köyü muhtarı Ömer Meraklı ise en ağır eleştiriyi yaptı.

“CAMİLERİN ELEKTRİĞİNİ KESSİNLER DE GÖRELİM”

Elektrik kesilmelerinden en az etkiyi kendilerinin gördüğünü belirten Kalavaç Muhtarı Ömer Meraklı, zamanında gerçekleştirilen AB projesi nedeniyle bu etkinin dozunun düştüğünü açıkladı.

Ancak Kalavaç dışındaki birçok köyün susuzluğa mahkûm edildiğine değinen Meraklı, bahsi geçen kuyuların yalnızca dolması için iki güne ihtiyaç olduğunu ve bunun da minimum dört gün susuz kalmak anlamını taşıdığını vurguladı.

Yapılan uygulamayı, insanlara baskı unsuru oluşturmak olarak nitelendiren Meraklı, yetkililere sert bir de eleştiride bulundu. Yetkililerin sürekli olarak gariban vatandaşlara müdahalede bulunduğuna değinen Meraklı, milyonlarca liralık elektrik borcu olanlara hiçbir şey yapılmadığına değindi.

Meraklı bu adaletsiz uygulama karşısında, “Ramazan ayında gitsinler de, borçlarını ödemeyen camilerin elektriklerini kessinler de görelim” şeklinde bir yorumda bulundu.

 

 

 

 

Bu haber toplam 733 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler