1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CAMİDEN 'NET' BAĞLANTISI!
CAMİDEN NET BAĞLANTISI!

CAMİDEN 'NET' BAĞLANTISI!

Tepebaşı’nın camisinden internet bağlantısı yapılıyor. Bir şirkete ait internet vericisi caminin minaresi üzerine yapılarak köydeki kullanıcılara internet bağı sağlanıyor. Din İşleri Dairesi’nin haberi olmaksızın caminin hocası tarafından, min

A+A-

 

 

Tepebaşı’nın camisinden internet bağlantısı yapılıyor. Bir şirkete ait internet vericisi caminin minaresi üzerine yapılarak köydeki kullanıcılara internet bağı sağlanıyor. Din İşleri Dairesi’nin haberi olmaksızın caminin hocası tarafından, minareye kurulan Internet alıcısıyla abonelere satış yapılıyor.

Bir şirkete ait olan internet vericisinin minarenin ucuna bağlanmasının “hoş olmadığ”nı söyleyen Din İşleri Başkanı Talip Atalay, söz konusu vericinin 4 yıl önce Girne Kaymakamlığı ve önceki Din İşleri Başkanı’nın özel izniyle konulduğunu belirtti.

 

MİNAREDEN İNTERNET YAYINI

Tepebaşı’ndaki bazı vatandaşlar camiden internet bağlantısı yapıldığını belirterek, dua edilen bir yerde bunun yapılmasının doğru olmadığını dile getirdi.

Tulip Cafe işletmecisi Hüseyin Çakır, iş yerinde köyün internet ihtiyacını karşılamak için başvuru yaptığını ancak bir cevap alamadığını dile getirdi. Çakır, cami hocasının minarenin üzerine bir firmaya ait internet kullanıcısı koyduğunu ve abonelere internet sattığını belirterek, cami hocasının bağlantı için izin alamadığını savundu. Hüseyin Çakır, “Hocanın izniyle olacak iş değil. Hoca kafasına göre internet kullanıcısını bağladı. Özel bir izne tabi tutulması gerekir Hoca devletin elektriğini kullanıyor, internet sağlıyor” dedi.

 

ATALAY: “HOŞ DEĞİL…”

Din İşleri Başkanı Talip Atalay, söz konusu vericinin 4 yıl önce yapıldığını belirterek, konuyla ilgili Girne Kaymakamlığın ve bir önceki Din İşleri Başkanı’nın özel izniyle konulduğunu belirtti. Bir şirkete ait olan internet vericisinin caminin ucuna bağlanmasının “hoş olmadığı”nı söyleyen Atalay, bu durumun dünyada bir örneği olmadığına dikkat çekti. Minareye internet vericisi yerleştirilmesinin ne kadar doğru olup olmadığının başka bir tartışma konusu olduğunu söyleyerek, kendisinin konuyla ilgili daha önceden bir bilgisi olmadığına, köye gittiği zamanda herhangi bir şikayet almadığına dikkat çekti. .  Atalay, köyde en uzun yerin caminin minaresi olduğu için yapılmak istendiğini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1186 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler