1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Çaluda'nın arazi kavgası!..
Çaludanın arazi kavgası!..

Çaluda'nın arazi kavgası!..

Aytaç Çaluda, UBP Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda’nın kardeşi… Çalışma Bakanlığı’nın eski Özel Kalem Müdürü aynı zamanda… Geçtiğimiz gün ‘arazi’ meselesinden dolayı bir vatandaş ile arazide kavga ettiği Güzelyurt ku

A+A-

 

 

 

Aytaç Çaluda, UBP Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda’nın kardeşi… Çalışma Bakanlığı’nın eski Özel Kalem Müdürü aynı zamanda… Geçtiğimiz gün ‘arazi’ meselesinden dolayı bir vatandaş ile arazide kavga ettiği Güzelyurt kulislerinde konuşuluyor.

Yeşilyurt’ta devlette ait olan arazileri vatandaşın elinden tek tek alarak kendi kullanımına geçiren Çaluda’ya sonunda bir vatandaş fena halde patlamış. Arazide kapışan vatandaş ve Çaluda, polislik olmuş.

Köylü, Çaluda’nın bu yaptıklarından rahatsızlık duyarken, yıllardır ekmeğini bu arazilerden kazanan vatandaşı ekarte etmeye çalışan Çaluda’ya büyük bir öfke duyuyor.

 

 


 

Baro seçim heyecanı…

 

Baro seçimi heyecanı yaşanıyor avukatlar camiasında… 22 Şubat’ta yapılacak Barolar Birliği Başkanlığı için iki aday yarışacak. Halen Barolar Birliği Başkanı Hasan Sönmezer ile Ünver Bedevi, şu sıralar yoğun bir görüşme trafiğine girdi. Avukatlarla görüşmeler yapan başkan adayları, özellikle ilçe baroları ile toplantılar yaparak hedeflerini, yapacaklarını açıklıyor, paylaşıyor.

Öyle görülüyor ki ‘başa baş’ geçecek yarışta, adaylar sonuçların açıklanmasına kadar sancılı saatler yaşayacak.

 


 

Sayım memurlarına ödeme yok!..

 

Seçimde görevli seçimzade memurlardan sonra şimdi de sayımzade memurlar oluştu.  Seçim döneminde sandıkta görevli memurlar, devletten alacakları paraları aylar aylar sonra almıştı. Şimdi de bunun sıkıntısını sayımda görev alan memurlar yaşıyor. 

Aralık ayında yapılan nüfus sayımı için kapı kapı dolaşıp sayım yapan kişilere yaklaşık 250 TL tutarındaki ödemeleri yapılmadı.

Sayımın üzerinden 2 ay geçmesine rağmen, ödemeler konusunda yetkililerden de bir açıklama yapılmaması, sayım memurlarının tepkisine neden oldu.

 


 

TDP Genel Sekreteri Özyiğit…

TDP Parti Meclisi, 29 Ocak’ta yapılan 3. Olağan Kurultay’ın ardından önceki gece hem merkez yönetim kurulu üyelerini hem de genel sekreterini seçti.

Genel sekreterlik için Tahsin Mertekçi ile Cemal Özyiğit’in aday olmasının ardından yapılan seçimde 47 üye oy kullandı. Başa baş giden seçimde, Cemal Özyiğit 26, Tahsin Mertekçi 20 oy alırken, 1 oy geçersiz sayıldı. Cemal Özyiğit 26 oyla TDP genel sekreteri oldu.

Genel sekreterlik seçiminin ardından ise MYK üyeliği için de seçim yapıldı. 9 kişilik MYK üyeliği için 11 kişi adaylık başvurusunda bulundu. Yapılan seçimin ardından TDP MYK’sına Av. Barış Mamalı, Dr. Suphi Hüdaoğlu, Gülçin Erkmen, Sami Dayıoğlu, Mine Egemen, Zuhal Koreli, Özmen Birinci, Ahmet Denizer, Av. Boysan Boyra seçildi.

 

 

 

 


 

 

Hasipoğlu ve türevleri kaç kişi kaldı?

 

“Evet, bu memleketin başına çöreklenmiş en büyük siyasi ‘fenalıklardan’ birisinden bahsediyoruz.

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu...

Anladığımız odur ki Elektrik Kurumu’ndaki münhalle ilgili sağa sola sözler vermiş, vaatlerde bulunmuş.

İlgili kurum da işini doğru düzgün yaptığı, sınavla istihdam yapmak istediği için çarmıha gerilmeye çalışılıyor.

Neden?

Çünkü birileri başka birilerine iş sözü verdi.

Ummadık taş baş yarınca da o kafanın acısıyla sağa sola saldırmaya başladı.”

POLAT ALPER

 


 

“Sayıştay, elektrik rezaletine el atmalıdır!”

 

“Bu ülkede üç kuruş borcu olanın elektriğini kesen yetkililer, ‘yediği, içtiği, yattığı, eğlendiği’ otellerin elektriğini kesemiyor.

Kesmeyi bırakın, borçlarını siliyor.

Akıllara da ‘yemenin’ sonucu mu bunlar sorusu geliyor!

Belediyeler yaptıkları ‘savurganlıklar’ nedeniyle ‘harcamalarını’ yapamıyor!

Borçlar siliniyor!

Bazı özel işletmeler ‘hükümete’ veya ‘bakanlara’ yakın diye borçlarını ödemiyor!

Borçlar silinmese bile elektrikleri ‘asla’ kesilmiyor.

Milyonlarca TL olsa bile!

Bazı medya kurumları elektrik borcunu ödemeyi bırak, rest çekiyor!

Elektrikler kesilmiyor!

Ya halka nasıl yaklaşıyor bu hükümet ve yetkililer!

200 TL’yi bir kuruş geç, pat elektrikler kesiliyor!”

 

SEFA KARAHASAN

 


 

“Günah keçisi Barış Başel”

 

“Suçu neydi peki Sayın Başel'in...

Bu olayla ilgili ne gibi bir kusur işledi...

Olayda ihmali olanları ya da söz konusu yuvada yaşananları ve olup bitenleri kamuoyu ile paylaştığı için mi bu ceza verildi?

Yoksa bu gerçekleri duymak siz ve sizin gibilere çok mu zor geldi?

Bakanlık aldığımız duyuma göre Sevgili Başel'in meslek etik ilkelerini hiçe saymaktan ve kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesini sağlamaktan suçlu buldu ve bu nedenle işine son verdi...

E ne de olsa UBP zihniyeti...

Geçmişte de doğru söyleyenleri ya öldürürlerdi ya da memleketten sürerlerdi...

Bugün de yaptıkları o işte...

"Doğru söyleyeni dokuz köyden kovmak "...

MEHMET EŞ

 

 


 

“Ey Lefkoşa'da yaşayan dostlar, arkadaşlar,vatandaşlar! Kendinize belediye başkanı seçerken SEÇİCİ olun bundan sonra... Takke düştü kel göründü...”

 

Derviş AYGIN’ın profilinden…

 

***

 

Ekmek de zamlanıyor imiş... Zararı yok, fazla ekmek yemek kilo yapıyor zaten !!!”

Süleyman MERT’in profilinden

 


 

 

“Grevlere katılanların maaşlarını keseceğimi belirtmek isterim. İpleri koparan sendikadır. Hep elimiz uzandı. Anlaşmadan yana tavır sergiledik ama maalesef sendika hiç sebep yokken ‘Gelecek ay maaşlarımızı alacağımız garanti mi?’, ‘sosyal sigorta ve ihtiyat sandığını devlet ödeyecek mi?’ gibi olmayacak sorularla bize geliyor. Ben bu grevin ne anlam taşıdığını bilemiyorum.”

 

Cemal BULUTOĞLULARI (LTB Başkanı)

 


 

 

“Hükümet, ekonomik krizi gerekçe göstererek asgari ücretliden anlayış ve fedakarlık isterken, kendileri hangi fedakarlıkta bulunuyor? Hükümet, ekonominin sürekli büyüdüğünden övünerek bahsediyor, bu gerçekse halkı perişan ederek büyüyen, fakat tabana yayılmayan böylesi bir ekonomik büyüme modeli, sosyal devlet anlayışından uzak bir model ve kabul edilemez.”

 

Arslan BIÇAKLI (Türk-Sen Başkanı)

 


 

FOTO YORUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1713 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler