1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Çalıştığı evden eşya çaldı, tutuklandı
Çalıştığı evden eşya çaldı, tutuklandı

Çalıştığı evden eşya çaldı, tutuklandı

Lefkoşa’da bakıcı olarak çalıştığı evden hırsızlık yaptığı gerekçesi ile tutuklanan zanlı R.Y. bu sabah mahkeme huzuruna çıkarıldı.

A+A-

Lefkoşa’da bakıcı olarak çalıştığı evden hırsızlık yaptığı gerekçesi ile tutuklanan zanlı R.Y. bu sabah mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Özgür Sunalp olguları aktardı. Polis, zanlı R.Y.’nın müstahdem tarafından sirkat suçuyla methaldar olduğunu belirtti.
Polis,  2019 yılı Temmuz-Ekim ayları içerisinde Lefkoşa’da çalışmakta olduğu Ramadan Eyyam’a ait ikametgah içerisinden 1 adet lacivert renk Konica marka sırt çantası, 1 adet siyah renk Case Logic marka sırt çantası, 1 adet siyah renk Fantom marka sırt çantası, 1 adet siyah renk Samsonite marka sırt çantası, 1 adet yeşil renk Hell marka sırt çantası, 1 adet ito marka emniyet kilit seti, 1 adet Rulmanlı emniyet kilit seti, 1 adet kırmızı renk Jnite marka el feneri, 1 adet siyah renk Tergan marka anahtarlık, 1 adet 70 cl Johnnie Walker marka Red Label visky ve 1 adet 70 Cl Johnnie Walker Marka 12 yıllık Black Label viskyi sirkat ettiğini mahkemeye aktardı.
Polis, sirkat edilen içkiler, malzemeler ve çantaların emare olarak zapt edildiğini belirtti. Polis, ayrıca zanlının 7 Ekim’de Lefkoşa'da tespit edilerek aleyhinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını söyledi. Polis, zanlının mesele ile ilgili gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini belirterek,  soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer,  zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Bu haber toplam 1131 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler