1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇALIŞMA'NIN İHMALİ
ÇALIŞMANIN İHMALİ

'ÇALIŞMA'NIN İHMALİ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ’NDE YASA VAR, ‘Tüzük, denetim’ yok! İskele Kaymakamlık binasında çalışan bir işçinin iş kaza geçirmesiyle gündeme gelen İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’yla ilgili Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı’nın

A+A-

 

 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ’NDE YASA VAR,

‘Tüzük, denetim’ yok!

 

İskele Kaymakamlık binasında çalışan bir işçinin iş kaza geçirmesiyle gündeme gelen İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’yla ilgili Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı’nın ‘ihmali’ ortaya çıktı… Söz konusu yasa 14 Temmuz 2008 tarihinde Meclis’ten geçmesine karşın, ilgili tüzükler çıkarılmadı, denetim yapılmıyor…

 

Halen 1992 İş Yasası’na bağlı, Mühendislik İşleri ile ilgili tüzük çerçevesinden olaylara bakılmasındaki ‘çelişkiye’ işaret eden CTP Mağusa Milletvekili, Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sonay Adem, tüzüklerin geçirilmesinin ve denetimlerin başlamasının, iş yerlerinde kazalara karşı önlem alınması açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

 

 

 


 

YUVADAN KAÇAN KIZLAR…

Adem: “Gizlenmesi çocukların telef edilmesine neden oldu”

 

Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı yuvadan kaçan kızlarla ilgili olayda doğrudan hedef alınması gerekenin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi olduğunu söyleyen Sonay Adem, çocukların propaganda için ‘istismar’ edildiğine vurgu yaptı.

 

“GİZLİ TUTULMASI ÇOCUKLARIN TELEF OLMASINA NEDEN OLDU…”

Çocukların yuvadan kaçmasının neredeyse 1 hafta ‘gizlendiğine’ işaret eden Sonay Adem, bunun çocukların ‘telef edilmesine’ neden olduğunu ifade etti.

 

“ÇOCUKLARIN SIRTINDAN PROPAGANDA YAPILIYOR…”

“Çocuklar ev ortamında yetiştirileceklerine, sırtlarından propaganda için istismar ediliyorlar” diyen Adem, Çocuk Yuvası’nda kalan çocukların haftada 2-3 kez medyada kullanıldığına işaret etti.

 

“ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARINA YÖNELİK ÇABA HARCANSAYDI BUNLAR YAŞANMAZDI…”

“Çocukların medyada propaganda maksatlı kullanılması, psikolojilerinin bozulmasında etkendir” diyen Adem, Bakan Ünverdi ve Başbakan İrsen Küçük’ün eşinin sık sık yuvaya giderek bunu basına yansıttığına vurgu yaptı.

“Bu çaba çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik harcansaydı, bu kötü olay yaşanmazdı” diyen Adem, basının da bu tür propaganda maksatlı ziyaretleri yayınlamaması gerekliliğine dikkat çekti.

 

 

 

 

Meltem Sonay’ın haberi tüm ayrıntılarıyla bugün YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler