1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇALIŞMALAR BAŞLADI2
ÇALIŞMALAR BAŞLADI2

ÇALIŞMALAR BAŞLADI2

Okçuluk Federasyonu’nun Atatürk Spor Kompleksi’nde yer alan açık atış alanı çimleniyor

A+A-

 

 

 

 

Okçuluk Federasyonu’nun Atatürk Spor Kompleksi içindeki açık atış alanı çimleniyor.

Spor Eski bakanı Kemal Dürüst döneminde temizlenerek projesi hazırlanan Okçuluk açık atış alanı için çalışmalar başladı.

Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu alanın Ekim ayı içinde hazır olacağını söylemiş ve çalışmalara başlanacağı müjdesini vermişti.

Futbol sezonuna yönelik çalışmaların tamamlanma aşamasına gelmesinden dolayı Okçuluk açık alanında da çalışmalar başladı.

Alanın içerisinde yapılan kazılarla çim alanın sulanması için gerekli borular döşeniyor. Yapılan çalışmalarda ayrıca ilerde ışıklandırma için gerekli altyapının da hazırlandığı belirtildi.

 

ALTYAPI HAZIRLANIYOR

Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu okçuluk atış alanı için gerekli sulama ve elektrik tesisatının döşenmekte olduğunu belirterek “çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Elektrik ve sulama altyapısının tümü hazırlanacak. Daha sonra toprak serilerek çim ekimi gerçekleştirilecek” dedi.

Cahitoğlu “çim ekim işlemi kısa zamanda tamamlanacak ancak ışıklandırma ve çevre tellemesi için ihale aşamasından sonra yapılacak. Proje tamamlandığı zaman okçuluk için çok güzel bir tesis olacak” dedi.

 

“KATKIMIZ SÜRECEK”

Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu yaptığı açıklamada bakanlık olarak her spor dalı için altyapıları geliştirme ve gençlere daha çok spor yapma imkanı sunmak düşüncesinde olduklarını belirterek “tüm federasyonlarımıza imkanlar ölçüsünde  altyapılarını geliştirmeleri için destek olmaya devam ediyoruz. Amacımız ülke gençliğinin daha rahat bir ortamda spor yapmalarını sağlamaktır” dedi.

Okçuluk Federasyonu Başkanı Mehmet Çavuş ise yaptığı açıklamada okçuluk açık alanı için yapılan çalışmaların kendileri için büyük bir teşvik olduğunu belirterek “okçularımız kış aylarını Başaran Spor Salonu’nda yaptıkları çalışmalarla geçiriyor. Ancak yapılan açık alan ile okçularımız daha rahat çalışma ortamı bulacaklar” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 408 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler