1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇALIŞMALAR BAŞLADI!
ÇALIŞMALAR BAŞLADI!

ÇALIŞMALAR BAŞLADI!

Ercan’ı Havaalanı’nı işletme hakkının devrine ilişkin, uluslar arası ihaleye çıkılmadan önce alan içerisinde bir takım çalışmalar yapılıyor. İHALE SONUÇLANMADI, ÇALIŞMALAR BAŞLADI! Ercan Havaalanı’nın özelleştirilmesiyle ilgil

A+A-

 

 

 

Ercan’ı Havaalanı’nı işletme hakkının devrine ilişkin, uluslar arası ihaleye çıkılmadan önce alan içerisinde bir takım çalışmalar yapılıyor.

 

İHALE SONUÇLANMADI, ÇALIŞMALAR BAŞLADI!

 

 

Ercan Havaalanı’nın özelleştirilmesiyle ilgili açılan ihale sonuçlarının açıklanması beklenilmeden, alan içerisinde toprak çalışması yapıldığı görüldü. Bu çalışmaların Ercan’ı işletme hakkının 25 yıllığına devrine ilişkin, uluslar arası ihaleye çıkılmadan önce başlatıldığı öğrenildi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Suat Yeldener, bu çalışmaların uçakların sisli havalarda inişini sağlamak amacıyla yapılan ‘aletli iniş sistemi’ olduğunu söyledi.

İhalenin ‘yap- işlet modeli’ ile yapılması gerekirken, süren bu çalışmaların söz konusu ihalenin bütününe dahil edilmemesi ise dikkat çekti. İhaleden ayrı olarak yapılan bu çalışmalar, Ercan’ın işletmesini alacak olan firmaya adeta armağan edildi.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler