1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇALIŞKANLIK ÖZÜNDE VAR
ÇALIŞKANLIK ÖZÜNDE VAR

ÇALIŞKANLIK ÖZÜNDE VAR

Telsim Birinci Lig’in 25’inci haftasında kendi sahasında Dumlupınar’ı 2-1 mağlup ederek tarihinde ilk kez süper ligde mücadele etme hakkı kazanan Serdarlı Gençler Birliği Spor Kulübü teknik sorumlusu Ali Özçalışkan, yıllardır yaptığı baş

A+A-

 

 

Önce Göçmenköy’ü, son olarak Serdarlı’yı tarihinde ilk kez Süper Lig’e taşıyan Ali Özçalışkan, elde edilen başarının mimarı...

 

Dört yıl önce Değirmenlik Spor Kulübü’nü eski adıyla Üçüncü Lig’den İkinci Lig’e, bir yıl sonra Göçmenköy’ü önce Birinci Lig’e ardından Süper Lig’e taşıyan antrenör Ali Özçalışkan, Serdarlı’yı tarihinde ilk kez Süper Lig’e taşımanın mutluluğunu yaşıyor

 

Yenidüzen Spor Servisi’ni ziyaret ederek sorularımızı yanıtlayan başarılı antrenör, takımının karakterli bir ekip olduğunu dile getirirken, bugüne kadar yaklaşık 150 antrenman yaptıklarını ve bunun elde ettikleri başarıda önemli bir payı olduğunu söyledi

 

Telsim Birinci Lig’in 25’inci haftasında kendi sahasında Dumlupınar’ı 2-1 mağlup ederek tarihinde ilk kez süper ligde mücadele etme hakkı kazanan Serdarlı Gençler Birliği Spor Kulübü teknik sorumlusu Ali Özçalışkan, yıllardır yaptığı başarıların tesadüf olmadığını gösterdi.

Özçalışkan, dört yıl önce Değirmenlik Spor Kulübü’nü, bir üst lige çıkarırken, bir yıl sonra Göçmenköy’ü önce Birinci Lig’e ardından tarihinde ilk kez Süper Lig’e çıkarmanın mutluluğunu yaşadı.

 

ÖZÇALIŞKAN: “SEZON BAŞI HEDEF KALICI OLMAKTI”

Ali Özçalışkan, gazetemize yaptığı ziyarette “Serdarlı ile sezon başında yaptığım anlaşmada Hedef Birinci Lig’de kalıcı olmak olduğunu, ancak sezon öncesi haftada 5 antrenman ve 1 maç yaparak takımın iskeletini kurmaya çalıştık. Hazırlık döneminde en az 9 maç yapmaya çalıştık ve maç yaptığımız takımlar Süper Lig takımlarıydı” diye konuştu. “Bu çalışma temposunda eksiklerimizi gördük “ diye konuşan Özçalışkan “Transfer politikamızı belirleyip, önce Raif Güçkan, Ufuk Fırat, Gökhan Yenigün ve transferin son günü tecrübeli oyuncu Özgür Tezkan’ı, devre arasındaki ara transferde ise Barış’ı renklerimize bağladık” dedi.

 

“YAKLAŞIK 150 ANTRENMAN YAPTIK”

Özçalışkan, “Sezon öncesi yaptığımız tüm hazırlık karşılaşmalarımızın da hemen hemen tümü Süper Lig takımları ile yaptık, bu da bize ayrı bir motive sağladı” dedi. Takımının karakterli bir takım olduğunu ve başarını çalışarak geldiğini söyleyen Özçalışkan “Sezon başından bu güne kadar hazırlık maçlarının dışında yaklaşık 150 antrenman yaparak bu başarıyı sağladığımız inanıyorum” dedi.

Yönetimin elde edilen başarıdaki payına da değinen Ali Özçalışkan, “Genç ve çalışkan bir yönetime sahip olan Serdarlı başkan ve yönetiminin takıma sağladığı motivasyon başarının gelmesine neden oldu. Başkan Tolga Kasap sıkıntılı oldukları zaman bile buldu, buluşturdu takımın tüm ödemeleri zamanında gerçekleştirdi” dedi.

“Köy halkı takıma sahip çıkarken, Belediye Başkanı Mehmet Kerimoğlu’da büyük destek vererek başarılı olmamızı sağladı” diyen Özçalışkan “Biz takım olmak için yönetim, teknik heyet ve futbolcuların yanı sıra köy halkı ve belediye elimizden gelen her şeyi yaptık. Karakterli bir takım oluşturduk ve kulübün kuruluşundan bu güne geçen 58 yıl sonra ilk kez süper ligde mücadele edeceğiz.   

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 960 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler