1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇALIŞANLAR BUNALIMDA!..
ÇALIŞANLAR BUNALIMDA!..

ÇALIŞANLAR BUNALIMDA!..

Dipkarpaz Belediyesi çalışanları sosyal haklarını alamadıklarını söyleyerek, yetkililerden yardım bekliyor

A+A-

 

 

Büyükkonuk belediye işçilerinden sonra Dipkarpaz belediye işçileri de haklarını alamadıkları gerekçesiyle bunalımda olduklarını belirten bir yazı hazırladı. Belediye çalışanları, cumhurbaşkanına basın aracılığıyla seslerini duyurmak için, belediye başkanını şikâyet eden bir mektup yazarak, Dipkarpaz muhtarı Cevdet Dağ’a verdi.

Cevdet Dağ, bir belediye işçisi Mehmet Fırat’ın maddi sıkıntılardan dolayı kalp krizi geçirip, yoğun bakımda olduğunu söyledi. Dağ, işçilerin barem içi artışları almadığını, bu nedenle maddi sıkıntıya düştüklerini ifade etti.

Belediye işçilerinin cumhurbaşkanlığına yazmış olduğu yazı ise şöyle:

“Dipkarpaz belediye çalışanları içler acısı durumda. Kimisi yoğun bakımda, kimisinin bacağı kırık, diğerleri borç batağından dolayı psikolojisi bozuk. Belediye başkanı ise kurallara aykırı davranıp, arabalarla zevki sefada. Biz işçiler olarak her yere başvurduk. Dipkarpaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde değil mi? 15 yıllık işçi 1200 TL alıyor. Bu sıkıntılara işçiler nasıl göğüs gerecek. Saygılarımızla, Belediye çalışanları” 

Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz BES başkanı Savaş Bozat, konunun geçen yönetiminden bu yana mahkemede olduğunu söyledi. Mahkemenin sonucunu beklediklerini belirten Bozat, mahkeme kararı sonucu gereğini yapacaklarını kaydetti. 

 

 

 

 

Bu haber toplam 994 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler