1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CAKICI'YA DP'DEN HODRİ MEYDAN
CAKICIYA DPDEN  HODRİ MEYDAN

CAKICI'YA DP'DEN HODRİ MEYDAN

Demokrat Parti (DP) Genel Sekreteri Bengü Şonya, “Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın DP hakkında doğru olmayan beyanlarını kabul etmiyor ve hoş karşılamıyoruz” diyerek, Çakıcı’ya “Hemen yarın Mec

A+A-

 

Demokrat Parti (DP) Genel Sekreteri Bengü Şonya, “Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın DP hakkında doğru olmayan beyanlarını kabul etmiyor ve hoş karşılamıyoruz” diyerek, Çakıcı’ya “Hemen yarın Meclis’ten Demokrat Parti ile birlikte çekilmeye var mısınız?” diye sordu.

Çakıcı’nın bazı sözleri üzerine açıklama yapan DP Genel Sekreteri Bengü Şonya, partisinin “LTB, özelleştirmeler ve Meclis’ten çekilme” konularında net ve açık görüşlerinin ortada olduğunu kaydetti.

Bugün CTP’nin davetine nasıl katılmışlarsa, geçmişte TDP’nin siyah bayrak eylemine de katıldıklarını ifade edip ancak bu eylemi bizzat Çakıcı’nın torpillediğini ileri süren Şonya, şunları ifade etti:

“Dolayısıyla bugün herkes ‘kaka’, Çakıcı ‘cici’ sendromundan kendisini kurtarması gerekmektedir. Meclis’te 13 saatlik şovla gerçekte hiçbir şey elde etmediği yaşanan süreçte ortaya çıkmıştır. Meclis’te diğer vekillerin zamanının sınırsız konuşmalarla çalmasını demokratik hak olarak göstermesi ve bunu çok büyük bir gereklilik gibi göstermeye çalışması 13 saatlik şovunu halka hatırlatmasından başka bir amaç gütmemektedir.”

Şonya, DP’nin ve diğer partilerin diğerine ihtiyacı olmadığını, TDP’yle birlikte fotoğraf karesine girmeye hiç ihtiyaçları olmadığını ifade ederek Çakıcı’nın UBP hükümetinin ekmeğine yağ sürdüğünü de savundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 883 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler