1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAKICI: 'ZARARI YİNE HALKLAR GÖRECEKTİR'
ÇAKICI: ZARARI YİNE HALKLAR GÖRECEKTİR

ÇAKICI: 'ZARARI YİNE HALKLAR GÖRECEKTİR'

Mehmet Çakıcı, üç Rum polisinin Akıncılar’da tutuklanması ve sonrasında yaşanan gelişmelerin, Kıbrıs’ta yıllardır süren çözümsüzlüğün sonucu olduğunu belirtti.

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, üç Rum polisinin Akıncılar’da tutuklanması ve sonrasında yaşanan gelişmelerin, Kıbrıs’ta yıllardır süren çözümsüzlüğün sonucu olduğunu belirtti.

Bu tür olayların sadece şoven ve çözümsüzlükten beslenen kesimlerin işine geldiğini, provokatörlerin yeniden sahneye çıktığını ifade eden Çakıcı, şoven güçlerin hemen harekete geçerek sınır kapatma ve geçişleri engellemeye çalıştıklarına dikkat çekerek “Bu işten zararlı yine maalesef halklar çıkacaktır” dedi.

Çakıcı, yaptığı yazılı açıklamada, bu tür olaylarda iki tarafın polisinin güven artırıcı önlemler çerçevesinde işbirliği yapması gerektiğinin, olaylar büyütülmeden ve halklara zarar verecek boyuta gelmeden çözülmesinin önemine dikkat çekerek, “Çözüm olsaydı bu olaylar hiç yaşanmayacaktı...Bu olaylar inat ile değil, akılcı hareketlerle çözülmelidir” ifadelerini kullandı.

Halkların daha fazla zarar görmemesi adına iki taraf polisinin de keyfi davranmaktan vazgeçerek işbirliği için karşılıklı adım atması gerektiğini kaydeden Çakıcı, bundan sonra yaşanacak olaylarda daha vahim durumların yaşanmaması ve halkların karşılıklı zarar görmesinin engellenmesi için bunun elzem bir gereklilik olduğunun altını çizdi.

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, böylesi durumlarda karışıklık ve karmaşanın önüne geçilmesinde kesin çözümün ancak Kıbrıs sorununun çözümüyle mümkün olacağını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler