1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAKICI: UBP’NİN SORUN ÇÖZME İRADESİ YOK
ÇAKICI: UBP’NİN SORUN ÇÖZME İRADESİ YOK

ÇAKICI: UBP’NİN SORUN ÇÖZME İRADESİ YOK

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, UBP'nin yalanlarla Hükümet olduğunu ifade ederek, UBP’nin sorun çözme iradesi olmadığını bildirdi

A+A-Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) yalanlarla Hükümet olduğunu ifade ederek, UBP’nin sorun çözme iradesi olmadığını bildirdi.

Çakıcı TDP Basın Bürosu aracılığıyla bugün yaptığı yazılı açıklamada, UBP’nin sorunları çözmek yerine, var olanlara yeni sorunlar ekleyerek ülkeyi kaosa sürüklediğini savundu.

TDP Lefkoşa İlçesi’nin köy ziyaretleri sürüyor. TDP’den yapılan açıklamaya göre Parti Genel Başkan Mehmet Çakıcı başkanlığında Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Merkey Yürütme Kurulu (MYK) Üyeleri Sami Dayıoğlu, Mine Egemen, Kadın Örgütü Başkanı Seval Oyaltan, Lefkoşa İlçesi Başkan Vekili Özgün Kutalmış, Lefkoşa Türk Belediye (LTB) Meclis Üyesi Sinem Görüş’ten oluşan heyet Düzova ve Cihangir’i ziyaret etti.

Açıklamada, TDP heyetinin ziyaretlerde Kıbrıs sorununda gelinen son aşamaya ilişkin değerlendirme yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu kaydedildi.

“HALKIN PSİKOLOJİSİNİ BOZDULAR”

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda Hükümet’i tekel ve tröstleri besleyen, halkın kurumlarını peş keş çekmekle suçladı.

Hükümet’in bunları yaparken diğer yandan vatandaşlarının cezaevine düşmesine, intihara sürüklenmesine neden olan politikaları vurdumduymaz tavırla sürdürdüğü görüşünü dile getiren Çakıcı, sorun çözme iradesi olmayan UBP Hükümeti’nin kendi koltuğunu düşünmekten başka bir derdi olmadığını savundu.

Çakıcı, ülkede her gün olumsuz bir gelişme yaşandığını; yağan yağmurlardan bile korkar hale gelindiğini; Başkent Lefkoşa’nın “çöp şehir” olduğuna işaret ederek, böylesi bir ortamda insanların psikolojilerinin sağlıklı olmasının beklenemeyeceğine söyledi.

“TDP FARKLIDIR”

UBP’nin ülkedeki çarpık düzenin kurucusu olduğunu ileri süren Çakıcı, düzeni değiştirmesi için göreve getirilen Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in (CTP/BG) ise düzene ayak uydurduğunu belirtti.

Mehmet Çakıcı, “CTP hesap soracaktı, haksızlıkları önleyecekti, sivilleşme ve demokratikleşmeyi sağlayacaktı, ekonomiyi düzlüğe çıkaracaktı. Maalesef hiçbirini yapmadı” ifadesini kullanarak, TDP’nin UBP ve CTP/BG’den farklı olduğunu kaydetti.

TDP’nin dün ne diyorsa bugün de aynısını söylediğini kaydeden Çakıcı “Biz Türkiye ile kavga etmeden, ama, dik durarak ilişkilerimizi ana-yavru ilişkisinden çıkararak sağlıklı temeller üzerine oturtacağız. Bizim önceliğimiz her zaman vatandaşlarımız olacaktır” diye konuştu.

“TDP YERLİ ÜRETİCİNDEN YANADIR”

Çakıcı, TDP’nin tarafı olduğuna işaret ederek, şöyle dedi:

“Biz tarafız, ezenlere karşı ezilenleri korumak için, yerli üreticiyi ve yerli işadamını korumak için, birleşik faizlerden mağdur olanları korumak için, insan haklarının gelişmesi, eşitlik ve adalet için tarafız.”

TDP’nin 3-5 büyük zengin ve trösttün değil, küçük-orta boy işletmelerin, yerli üreticinin, çalışanın emeklinin ve hakkı yenenin yanında olduğunu belirten Çakıcı, TDP’nin güçlenmesinin adalet, eşitlik ve demokrasinin güçlenmesi anlamına geldiğini kaydetti.

Mehmet Çakıcı, , TDP’nin ülke yönetiminde olmasının ezilen, hakkı yenen, çalışan, küçük ve orta boy işletmelerin korunması anlamına geleceğini iddia etti.

“HESAPLAŞMA ZAMANI GELECEK”

TDP Genel Başkanı Çakıcı, gelinen aşamada UBP’nin güven tazelemesi; Meclis’te transferlerle oynanan dengelerin yerine oturması gerektiğini ifade ederek, “Hesaplaşma zamanı gelecek ve gerçek irade ortaya çıkacaktır. Bu da ancak sandıkla mümkün olacaktır” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler