1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAKICI: HAPİSLİK CEZASI ÜZÜCÜ
ÇAKICI: HAPİSLİK CEZASI ÜZÜCÜ

ÇAKICI: HAPİSLİK CEZASI ÜZÜCÜ

Çakıcı, İngiltere’de, yargılanan Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir’in 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasını üzüntüyle karşıladıklarını belirtti.

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, İngiltere’de, yargılanan Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir’in 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasını üzüntüyle karşıladıklarını belirtti.

Parti Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı açıklamada, Asil Nadir’in yargı sürecinin olumlu sonuçlanması beklentilerinin gerçekleşmediğini belirten Çakıcı, en azından temyiz başvurusunun sonucunun olumlu çıkmasını temenni etti.

Kıbrıs Türk halkının önde gelen isimlerinden Asil Nadir’in aklanacağı ümidini taşıdığını ve İngiliz adaletine güvenerek İngiltere’ye gittiğini belirten Çakıcı, “Sayın Nadir’in gerek Kıbrıs, gerekse de Türkiye ile İngiltere’de danıştığı kişiler de büyük bir ihtimalle kendisine bu yönde bilgiler vermişlerdir. Ancak, öyle anlaşılıyor ki, bu tavsiyeler, ya bilmeden veya belki de gerçekten bilinçli bir yanlış bilgilendirme olmuştur. Sonuçta süreç olumsuz sonuçlanmıştır. İşin içinde başka hesaplar olduğu ve oyun içinde oyun olabileceği de ortaya çıkmıştır” dedi.

Asil Nadir’in hiç de beklemediği bir durumla karşı karşıya geldiğini ifade eden Mehmet Çakıcı, Nadir’in karşılaştığı durumdan dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdi.

 

Bu haber toplam 652 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler