1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAKICI: ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ
ÇAKICI: ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ

ÇAKICI: ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ

Çakıcı ve beraberindeki heyetler, Kurban Bayramı süresince çeşitli bölgelere ziyaretlerde bulunarak halkla bayramlaştı ve sorunlarını dinledi

A+A-Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ve beraberindeki heyetler, Kurban Bayramı süresince çeşitli bölgelere ziyaretlerde bulunarak halkla bayramlaştı ve sorunlarını dinledi.

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Karpaz bölgesine yapılan ziyarette Mağusa milletvekilleri Hüseyin Angolemli ve Mustafa Emiroğluları, İskele İlçe Başkanı Erkut Yılmabaşar ile İskele Parti Meclisi üyeleri de hazır bulundu.

Bayram süresince çeşitli bölgelere ziyaretler gerçekleştirdiklerini ve gittiği her yerde karşılaştığı manzaranın ülkenin gerçekten kötü durumda olduğunu ortaya koyduğuna belirten Çakıcı, “Özellikle İskele-Karpaz bölgesinde durum çok daha kötü” dedi.

Bölgede yaşanan sorunların azalacağına arttığını; esnafın, üreticilerin kaderine terk edildiğini; halkın alım gücünün hızla düştüğünü; işsizlik, adaletsizlik ve ilgisizliğin artık can sıkıcı hale geldiğini dile getiren Çakıcı, “Halkın büyük çoğunluğu fakirleşirken, binlerce gencimiz işsizken, UBP kendi adamlarını beslemeye devam ediyor. Bugünkü kavga, ezenlerle ezilenlerin kavgasıdır” ifadelerini kullandı.

Çakıcı, “Karar ve uygulamaları ile ülkeyi kaosa sürükleyen UBP hükümeti, kurultayla birlikte kendisi de kaosa sürüklenmiştir. Ortadan ikiye bölünen UBP’den, halk yararına icraat ve sorunlarına çare üretmesini beklemek hayalden de ötedir” diye konuştu.

Kurultay sonuçlarıyla birlikte Başbakan Küçük’e ülke genelinde desteğin yüzde 20’lere düştüğünün ortaya çıktığını iddia eden Çakıcı, “Bu hükümet artık bitmiştir. Bu süreç bir an önce temize havale edilmelidir. Oyalama taktikleri sadece kaosun daha da büyümesine neden olur. Sayın Küçük daha fazla kaosa oynamadan erken seçimin önünü açmalıdır. Halkın gerçek iradesinin ortaya çıkması ve taşların yerine oturması için erken seçim kaçınılmaz olmuştur” dedi.

Ziyaretlerinde TDP’nin çalışmaları ve projeleri hakkında da bilgi veren Çakıcı, partisinin ülke genelinde takdir gördüğünü, emin adımlarla ilerlediğini ve son zamanlarda partiye yoğun katılımlar olduğunu ekledi.


 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 396 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler