1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAKICI DİLEKÇE SUNDU
ÇAKICI DİLEKÇE SUNDU

ÇAKICI DİLEKÇE SUNDU

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, geçtiğimiz günkü Meclis Genel Kurulu toplantısında, “bir milletvekilinin, bir milletvekiline psikolojik olarak kontrolsüz bir şekilde zarar vermeye yönelik olarak saldırdığını” savu

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, geçtiğimiz günkü Meclis Genel Kurulu toplantısında, “bir milletvekilinin, bir milletvekiline psikolojik olarak kontrolsüz bir şekilde zarar vermeye yönelik olarak saldırdığını” savunarak, ismini vermediği milletvekilinin ruh sağlığı kontrolüne tabi tutulmasını; ayrıca gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını istedi.

 

Çakıcı, söz konusu milletvekilinin yaptığı saldırının canlı olarak herkes tarafından özellikle de çocuklar tarafından izlendiğini, bunun olumsuz sonuçlarının bilindiğini bu nedenle konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

 

Milletvekillerinin dokunulmazlığının kürsüyle sınırlı olduğunu, dokunulmazlık zırhına bürünerek suç işlemesinin yasal olmadığını anlatan Mehmet Çakıcı, bu hareketin dışarıda yapılmış olması halinde tutuklanarak hakkında yasal işlem başlatılmış olunacağını ileri sürdü.

 

Çakıcı, bu konuda Meclis Başkanlığının gerekeni ve üzerine düşeni yapması gerektiğini belirterek, bu milletvekilinin tavrının kabul edilemez olduğunu kaydetti.

 

BOZER

 

Meclis Başkanı Hasan Bozer ise, TDP’nin önerilerinin dikkate alındığı ve gerekenin yapıldığını belirterek, yaşanan olumsuz hareketin Başkanlık Divanı’nda değerlendirilerek gerekli kararın üretileceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler