1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAKICI: DİK DURMASINI BİLİRİZ…
ÇAKICI: DİK DURMASINI BİLİRİZ…

ÇAKICI: DİK DURMASINI BİLİRİZ…

TDP Girne İlçesi’nin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi

A+A-
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, ülkede yaşanan birçok olumsuzluğun karşısında duran TDP’nin halktan çok büyük bir destek aldığını, partiye katılımların arttığını ve birçok bölgede örgütlerin kurulduğunu belirterek “TDP umudun adresi olmuştur” dedi.
Halkın, artık değişimden yana olduğunu ifade eden Çakıcı, “TDP’nin, çarpık sistemi gerçek anlamda değiştirmeye talip olduğunu” ifade etti.
TDP Girne İlçesi Yönetim Kurulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. TDP’den verilen bilgiye Girne İlçe Merkez Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, milletvekilleri Hüseyin Angolemli, Mustafa Emiroğluları, Girne İlçe Başkanı Zeki Çeler, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile üye ve sempatizanlar katıldı.
TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, son siyasi gelişmelere yönelik değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu ve çalışma programları üzerinde duruldu.

ÇAKICI: “GÖREVİMİZ EZİLEN, HAKKI YENENİN YANINDA DURMAK”

Toplantının başında konuşan TDP Genel Başkanı Çakıcı, sosyal demokrat bir parti olarak görevlerinin, “ezilenin, hakkı yenenin, küçük orta boy işletmelerin yanında durmak” olduğunu söyledi.
TDP’nin hastanelerde alınan sağlık fonuna kesinlikle karşı olduğunu, bileşik faizin kaldırılmasından yana tavır aldığını ve bu konuda meclise öneri sunduğunu, ülke turizmini katledecek olan petrol dolum tesisine karşı Anayasa Mahkemesi’nde dava açtığını anımsatan Çakıcı, “Ülkenin ve halkın zararına olacak hiçbir icraata izin vermedik, mücadele ettik, çözüm önerilerimizi de ortaya koyduk” dedi.
“Üst düzey yöneticileri koruyan ve keyfi uygulamalara olanak tanıyan” Polis Yasası’nın, polis memurlarının haklarını gerilettiğini ve geleceklerini müdürlerin iki dudağı arasına bıraktığını savunan Çakıcı, Polis Yasası’nın da Anayasa Mahkemesi’ne taşındığını hatırlattı.
UBP Hükümetinin yerli üreticiyi, yerli işadamını kaderine terk ettiğini iddia eden Çakıcı, “Biz yerli üreticilerin, yerli işadamlarının, yerli sanayinin yanındayız. TDP bu konuda taraftır ve duruşu nettir” dedi.
Çakıcı, “TDP iktidarında narenciye, nar, patates, enginar ve zeytin üreticilerine sahip çıkılacak, kooperatifçilik korunup geliştirilecektir” ifadelerini kullandı.

“KAVGA ETMEYİZ, AMA, DİK DURMASINI DA BİLİRİZ”

Türkiye ile kavga etmek niyetinde olmadıklarını, Türkiye’nin aydınlık yüzü ile iyi ilişki içerisinde olduklarını belirten Çakıcı, Türkiye ile “ana-yavru vatan” ilişkisi değil, devletten devlete sağlıklı ilişki kurulmasını istediklerini belirterek “Kavga etmeyiz, ama, Kıbrıs Türk halkının zararına olacak her adıma karşı çıkmasını, dik durmasını da biliriz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 511 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler