1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAKICI: ÇÖZÜM, TÜM KESİMLERİN YARARINA
ÇAKICI: ÇÖZÜM, TÜM KESİMLERİN YARARINA

ÇAKICI: ÇÖZÜM, TÜM KESİMLERİN YARARINA

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Kıbrıs’ta bulunacak erken, adil ve kalıcı çözümün tüm tarafların yararına olacağını bildirdi.

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Kıbrıs’ta bulunacak erken, adil ve kalıcı çözümün tüm tarafların yararına olacağını bildirdi.

Çözümün, Kıbrıslılar başta olmak üzere Türkiye, Yunanistan ve Avrupa Birliği’nin (AB) de yararına olacağını belirten Çakıcı, “Çözüm ve barış kültürüyle birlikte bölgedeki ekonominin gelişeceğini, huzurun ve refahın artacağını” kaydetti.

Mehmet Çakıcı, TDP Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı açıklamaya göre, Güney’de Birleşik Demokratlar (EDİ) tarafından düzenlenen seminere konuşmacı olarak katıldı.

Açıklamaya göre, TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit ile Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Almanya Elçisi, İngiltere Elçi Yardımcısı, Hollanda, Macaristan, Litvanya ve Bulgaristan Liberal Grup temsilcileriyle EDİ üyelerinin katıldığı seminer, Güney Kıbrıs’taki EDİ Genel Merkezi’nde yapıldı.

“Avrupa Birliği’ndeki daha kuvvetli ekonomiye Birleşik Kıbrıs’ın katkısı nasıl olabilir ve Kıbrıs’ın birleşmesi ülkedeki ekonomik krizden çıkılmasına nasıl etki edebilir” konulu seminerde TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, EDİ Genel Başkanı Praxoula Antoniadou, Avrupa Birleşik Liberal Demokrat Grup Bölge Başkanı Bas Verkerk konuştu.

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı konuşmasında, TDP’nin Kıbrıs Sorunu’na bakış açısıyla Kıbrıs Sorunu’nda gelinen son aşamaya ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, iki bölgeli, iki toplumlu federatif çözüm yönünde bir politika sürdürdüklerini belirtti ve, “Hedefimiz, Kıbrıs’ta erken ve kalıcı bir çözümdür” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 492 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler