1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAKICI: 2011 KARAMSAR BİR YIL OLDU
ÇAKICI: 2011 KARAMSAR BİR YIL OLDU

ÇAKICI: 2011 KARAMSAR BİR YIL OLDU

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, 2011 yılının iç politika ve Kıbrıs sorunu bağlamında, Kıbrıs Türk halkı açısından karamsar bir yıl olduğunu savundu. Çakıcı yazılı açıklamasında, 2012 yılının adil ve kalıcı çözümün sağlandığı

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, 2011 yılının iç politika ve Kıbrıs sorunu bağlamında, Kıbrıs Türk halkı açısından karamsar bir yıl olduğunu savundu.

Çakıcı yazılı açıklamasında, 2012 yılının adil ve kalıcı çözümün sağlandığı, beklentilerin yerine geldiği, sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yıl olması temennisinde bulundu.

“Çözüm sürecindeki belirsizliğin sürdüğü 2011 yılında sivilleşme, demokrasi, adalet ve eşitlik yönünde hiçbir ciddi adımın atılmadığını” savunan Çakıcı, “2011 yılı ülke ekonomisinde kriz yaşandığı, tüm çalışanların yaşam şartlarının geriye gittiği, halkın kurumlarının peş keş çekildiği, çalışanların sokağa atıldığı, çalışanlar ile emeklilerin haklarının gasp edildiği bir yıl olmuştur” dedi.

Çakıcı, 2011 yılında da Kıbrıs Türk halkının iradesinin yok sayıldığını, çalışanlara, sendikalara ve kazanılmış haklara karşı başlatılan hak gaspının artarak devam ettiğini ileri sürerek, Kıbrıs Türk halkının malı olan kurumların “peş keş çekildiği”, tarihi ve doğal çevrenin katledilmesine çanak tutacak kararlara imza atıldığını savundu.

2012 yılında Kıbrıs’ta kalıcı, adil ve yaşayabilir bir çözüm umudunu dile getiren Çakıcı, “tanınmamış bir ülkeden, çözümle birlikte en geç 14 yıl içinde bir Kıbrıslı Türkün AB dönem başkanı olacağı bir hedefin peşinde olduklarını” belirtti.

Çakıcı, 2012 yılının, sivilleşme ve demokratikleşmenin gerçek anlamda sağlandığı, çağdaş ve demokratik bir düzenin kurulduğu, ekonominin düzlüğe çıktığı, adaletsizlik, hukuksuzluk ve antidemokratik uygulamaların son bulduğu bir yıl olması temennisinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 962 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler