1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇADIR SINIF' EYLEMİ
ÇADIR SINIF EYLEMİ

'ÇADIR SINIF' EYLEMİ

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu’nda, okul aile birliği ve velilerin desteğiyle “Çadır Sınıf Eylemi” yaptı. Eylemde, veli ve öğrencilerin taşıdığı pankartlarda “Bu okul Gönyeli’ye yakışm

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu’nda, okul aile birliği ve velilerin desteğiyle “Çadır Sınıf Eylemi” yaptı.

Eylemde, veli ve öğrencilerin taşıdığı pankartlarda “Bu okul Gönyeli’ye yakışmıyor”, “Yeni Okul İstiyoruz”, “Hababam Sınıfı gibi Çadırda mı eğitim görelim”, “Her şeye para buldunuz, okula da bulun...”, “Yeni Okul İstiyoruz”, “Ana Kucağı değil Ana Okul İstiyoruz” sloganları dikkat çekti.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, eylemde yaptığı konuşmada, ciddi bir planlama işi olan eğitimde yaşanan sıkıntılardan dolayı üzgün olduklarını söyledi.

Elcil, bir ailenin bağışı olan Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu binasının iki katlı olduğunu ve altyapısının yetersiz kaldığına işaret ederek, bu binanın Gönyeli’ye yakışmadığını belirtti.

Gönyeli Belediyesi’nin topladığı emlak vergisinin belli bir miktarın okul için aktarabileceğine işaret eden Elcil, talep ve para olduğunu ancak icraatın gerçekleşmediğini ifade etti.

Elcil, Gönyeli’ye yakışan, çağdaş ve donanımlı bir okulun kazandırılması gerektiğini belirterek, bu konuda mücadeleye devam edeceklerini söyledi. Şener Elcil, devlet okullarının özel okullar gibi donanımlı olması gerektiğini kaydetti.

Okul Aile Birliği Başkanı Melek Arabacıoğlu da konuşmasında, okuldaki sorunlarla ilgili ikinci eylemi yaptıklarını, taleplerini birçok kez ilettiklerini ancak seslerini yetkililere duyuramadıklarını savundu. Arabacıoğlu, okulun, eğitim verecek kalite ve düzeyde olmadığını öne sürdü.

Arabacıoğlu, bugün kendilerine sendika ve öğretmenlerin de destek verdiğini, bu eylemlerin “birilerinin kendilerini adam yerine koyana kadar süreceğini” ifade etti.

Melek Arabacıoğlu, okulda yaşanan sıkıntıları anlattı ve mevcut okulun eğitim için uygun olmadığından yeni okul talep ettiklerini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 471 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler