1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BUZLAR ÇÖZÜLEMEDİ
BUZLAR ÇÖZÜLEMEDİ

BUZLAR ÇÖZÜLEMEDİ

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi ile Spor Federasyonları arasında buzlar bir türlü çözülmüyor TEPKİLER ÇIĞ GİBİ KKTC MOK tarafından bir çok spor federasyonuna sorulmadan bugün verilecek olan ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine ilk tepki geçtiğimi

A+A-

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi ile Spor Federasyonları arasında buzlar bir türlü çözülmüyor

 

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

 

KKTC MOK tarafından bir çok spor federasyonuna sorulmadan bugün verilecek olan ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine ilk tepki geçtiğimiz gün futbol federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu’ndan gelirken, dün ulaştığımız federasyon başkanları da ayni tepkiyi koydu.

Yaptığımız görüşler sonrası, spor federasyonlarının MOK’un genel kurul yapısı değişinceye kadar hiçbir faaliyetlerine katılmayacakları doğrultusunda olurken, Cuma günü yapılacak olan spor federasyonları toplantısı sonrası ise MOK’la ilgili son kararlar verilecektir denildi

 

Hüseyin KIRAL

 

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi (MOK) ile Spor Federasyonları arasında buzlar bir türlü çözülmüyor. KKTC’de faaliyet gösteren spor federasyonları yasa gereği üyesi oldukları MOK’un hiçbir organizasyonuna katılmamaya devam ediyor.

MOK tarafından bir çok spor federasyonuna sorulmadan bugün verilecek olan ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine ilk tepki geçtiğimiz gün futbol federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu’ndan gelirken, dün ulaştığımız federasyon başkanları da ayni tepkiyi koydu.

Yaptığımız görüşler sonrası, spor federasyonlarının MOK’un genel kurul yapısı değişinceye kadar hiçbir faaliyetlerine katılmayacakları doğrultusunda olurken, Cuma günü yapılacak olan spor federasyonları toplantısı sonrası ise MOK’la ilgili son kararlar verilecektir denildi.  

 

BARUTÇU: “FEDERASYONUMUZA BİRŞEY SORULMADI”

 

Tenis Federasyonu Başkanı Saffet Barutçu: “KKTC Milli Olimpiyat Komitesinin (MOK) çarpık yapısı içerisinde yapmaya çalıştığı çalışmalar maalesef üzücü boyutlara ulaşmıştır. Olimpizm ödülleri için yapılan çalışmaya bakıldığı zaman, MOK’nin spor federasyonlarının büyük bir bölümünü dışladığını görmekteyiz. MOK kendine yakın spor federasyonlarına görüş sorarken kendine uzak olan federasyonlara hiçbir şey sormadan işler yapmaktadır. Bu konu ile ilgili bizim federasyonumuza hiçbir şey sorulmamıştır.

Bir hafta önce Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği tarafından bir sporcumuz ve bir antrenörümüz ödüle layık görülürken, MOK tarafından göz ardı edilmemiz bizleri üzmüştür.

MOK’un yapması gereken federasyonlarla uyum içerisinde yeniden yapılanmasıdır. Bu ülkede Olimpizm kutlaması Girne’de Atatürk Büstüne çelenk koymak olmamalı”

 

DEMİREL: “FUTBOL FEDERASYONU İLE AYNI FİKİRDEYİZ” 

 

Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel: Futbol Federasyonu başkan ve yönetim kurulu ile federasyon yönetim kurulu olarak ayni fikirdeyiz.

25 spor federasyonu ile birlikte imza koyduğumuz metnin sonuna kadar arkasındayız. Konu ile ilgili olarak birçok federasyona sormamalarına rağmen bizim federasyona sordular fakat bizler MOK tüzük değişikliğine gidinceye kadar hiçbir etkinliğine katılmayacağız”

 

YAMAÇ: “HİÇBİR ETKİNLİĞE KATILMAYACAĞIZ”

 

Badminton Federasyon Başkanı Hüseyin Özün Yamaç: “Olimpizm Ödülleri ile ilgili hiçbir istek federasyonumuza gelmemiştir. Benim başkanı olduğum federasyonla birlikte 27 federasyon yasa gereği şartlı olarak MOK’a üye olduk ve spor federasyonları ile MOK’un yapısını değiştirmek için başlatmış olduğumuz mücadeleye devam edeceğiz. Mücadelenin sonunda  bizim değil, ülke gençliğinin kazanacağı bir MOK’a sahip olacağımıza inanıyorum.

MOK yapısal değişikliğe gitmediği süre içerisinde gençliğe hizmet veremez ver hal böyle devam ettiği süre içerisinde MOK’un hiçbir etkinliğine katılmayacağız”

 

TURGANER: “GİTTİKLERİ YOL YANLIŞ YOLDUR” 

 

Hava Sporları Başkanı Serdar Turganer: “KKTC Milli Olimpiyat Komitesi (MOK), Olimpizm ödülleri için benim başkanı olduğum federasyon aranmadı.  MOK’nin şu ana kadar tutmuş olduğu yol ise yanlış yoldur. Federasyonların geneline hakim olmayan bir anlayış içerisinde bulunan MOK yönetimi, spor federasyonlarının söz sahibi olacağı bir tüzük değişikliğine gidinceye kadar hiçbir etkinliğine katılmayacağız”

 

BERKSEL: “İSİMLERİ GÖNDERDİK AMA ÖDÜL VERMEDİLER”

 

Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Erhan Berksel: “Üç ay önce yeni yönetimle birlikte göreve geldim. Şu ana kadar MOK’la ilgili bir çalışma yapmadık. Fakat son günlerde spor federasyonları ile yaşanan diyaloglar dikkatimizi çekerken, MOK konusu önümüzdeki ilk toplantımızda gündemimizde olacak.

MOK yönetimi olimpizm ödülleri ile ilgili isteklerini bizlere faks yolu ile ulaştırdılar, bizlerde Masa Tenisi Federasyon yönetimi olarak istekleri doğrultusunda isimler belirledik ve gönderdik, fakat MOK yönetimi ödüle layık görmedi.  

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler