1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Buzdan adamlar
Buzdan adamlar

Buzdan adamlar

Çetinkaya futbolcuları o kadar sakin ki buzdan adamlar gibi duruyorlar sahada. Kaleciden başlayıp en ilerdeki adama kadar büyük bir soğukkanlılıkla oynuyorlar. Lefke maçının başından sonuna kadar da sakinliğini korudu. Maçta tempo var mıydı? HAYIR İki g

A+A-

 

 

Çetinkaya futbolcuları o kadar sakin ki buzdan adamlar gibi duruyorlar sahada. Kaleciden başlayıp en ilerdeki adama kadar büyük bir soğukkanlılıkla oynuyorlar. Lefke maçının başından sonuna kadar da sakinliğini korudu.

Maçta tempo var mıydı? HAYIR

İki golü dışında pozisyonu var mıydı? HAYIR

İleri gitmek yerine topu orta alanda dolaştırmayı tercih etti. Maçı kazanması için yeterli oldu mu? EVET

Çok diri bir savunması var. Göbekte Serkan- Abbas ikilisi bütün hava toplarını ustalıkla aldı. İki bek solda Hüseyin Taşçı, sağda Tunç bölgelerini kapatmakta başarılı. Tunç zaman zaman da olsa ileri çıkışlarda çabuk ve etkili. Serkan ve Abbas’ın önünde Serhan orta sahanın arkasına gelen bütün topları almakla beraber göbeği çok iyi kapatıyor. Yalnız takımı ileri çıkarmakta aynı başarıyı gösteremiyor.

Lefke karşısında savunmasına güvenen takım kendi alanını iyice kapattı. Esin’i orta sahaya çekip ilerde Cedric ve Batshi ile kaldı sadece. Rakip savunmanın da hatalarından yararlanıp erken iki gol bulması oyunu istediği gibi yönlendirmesine neden oldu. Karşıdan ciddi baskıyı da göremedi. İkinci devre kendi yarı alanında o kadar çakılı kaldı ki rakip kaleye gidecek pozisyonlar üretemedi. Skor işine yarıyordu çünkü. Bu da oyun kalitesini düşürdü.

Atak oynamayı seven Lefke takımı Çetinkaya savunmasının kalabalık olmasının da etkisiyle rakip ceza sahasından uzakta oynadı.

Rakibi ilerde basması gerekirken oyunu kendi yarı sahasında kabul etti. Baskı gördü. Bu baskıdan kaynaklanan hatalar yaptılar. Orta alan ve savunmada boşluklar verdi. Kaleci Mehmet belki de ilk kez bu maçta hatalı bir çıkış yaptı. Dakika henüz 4’ü gösteriyordu ve Abbas’ın kafa golü.

 Maça kötü başlayan takım oyunu istediği gibi açamadı.

Yüksek toplarla Çetinkaya savunmasını geçmek çok zor.  Kenarlardan getirdiği toplar Çetinkaya savunmasının hava hâkimiyetinde söndü gitti. Göbekten de top getiremeyen takım hücum organizasyonları oluşturmakta sıkıntı yaşadı.

Alternatif olarak dış şutlar kalmıştı. Ancak kalabalık savunma futbolcuların önünü kapatmıştı. Denenen birkaç şut da etkisiz kaldı.

 Pozisyon üretkenliğinin az olmasında ilerde çoğalamamanın da etkisi oldu. Kasım yalnız kaldı. Salih Oyal ona ayak uyduramadı, yer açamadı. Kasım topu her aldığında 3-4 kişinin arasında kaldı, top tuttu ancak yardıma gelen olmadı. Dönen toplar da Çetinkaya oyuncularında kaldı.

Rakibinin oyununa ayak uyduran Lefke o durgunluk içinde kaybolup gitti.

Gol yememenin ciddi bir avantaj sağladığı düşünülürse keyif vermeyen oyununa rağmen Çetinkaya takımının büyük bir avantaja sahip olduğunu söyleyebilirim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1310 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler