1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BUYURUN İFTAR SOFRASINA!
BUYURUN İFTAR SOFRASINA!

BUYURUN İFTAR SOFRASINA!

TAM GÜN EĞİTİM KALDIRILDI, “İFTAR” SOFRASI KURULDU Bir dönem tam gün eğitime geçişte pilot okul olarak gündeme gelen Lefkoşa’daki Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda “iftar sofrası” kuruldu. Tam gün eğitim için kurulan mutfak

A+A-

 

TAM GÜN EĞİTİM KALDIRILDI, “İFTAR” SOFRASI KURULDU

 

İrfan GÜNDÜZLER

 

Bir dönem tam gün eğitime geçişte pilot okul olarak gündeme gelen Lefkoşa’daki Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda “iftar sofrası” kuruldu. Tam gün eğitim için kurulan mutfak ve okul mobilyalarının kullanıldığı iftarın organizasyonunu  Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği yapıyor.

2009’dan sonra UBP iktidarıyla gündemden kalkan tam gün eğitimden geriye kalan okuldaki mobilyaların dini bir etkinlikte kullanılması ülkedeki yönetimin eğitime bakış açısını da gözler önüne seriyor.

 Dernek Lefkoşa’da her yıl Kuğulu Park’ta yer alan iftar çadırını, bu yıl, Şht. Ertuğrul İlkokulu’na taşıdı. K.K.T Kızılay’ının Şht. Ertuğrul İlkokulu’na kurduğu iftar çadırına ilgi yoğun olurken, Kızılay yetkilileri Lefkoşa’daki iftar çadırının Ramazan ayı boyunca her gün yaklaşık bin kişiye hizmet edebilecek kapasitede olduğunu belirtti. Dernek bu yıl 150 bin kişiye hizmet vermeyi hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1137 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler