1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BÜYÜKKONUK TAMAM, YA GEMİKONAĞI
BÜYÜKKONUK TAMAM, YA GEMİKONAĞI

BÜYÜKKONUK TAMAM, YA GEMİKONAĞI

Başbakan İrsen Küçük dün Büyükkonuk'ta katıldığı etkinlikte, Büyükkonuk’a kesinlikle liman ve dolum tesisi yapılmayacağını söylerken, Gemikonağı bölgesi hakkında açıklama yapmaması yöre halkının tepkisine neden oldu. Ülkeye hiçbir katkısı olmayacak

A+A-

 

 

 

Başbakan İrsen Küçük dün Büyükkonuk'ta katıldığı etkinlikte, Büyükkonuk’a kesinlikle liman ve dolum tesisi yapılmayacağını söylerken, Gemikonağı bölgesi  hakkında açıklama yapmaması yöre halkının tepkisine neden oldu. Ülkeye hiçbir katkısı olmayacak böylesi bir yatırımın aslında adanın hiçbir yerine yapılmaması gerekiyor diyen Lefke ve Gemikonağı halkı, Gemikonağı'na liman yapılıp yapılmayacağı hakkında Başbakan’dan açıklama bekliyor.

 

İLK TEPKİ SÖRFÇÜLERDEN

 

Yedidalga’da bulunan Heaven Surf House üyeleri dün rüzgarı yelkenlerine doldurarak, dolum tesisi yapılacak bölgede yaza merhaba dedi.

Sörfçüleri izlemek üzere bölge halkı da sahile inerken, “Bu bölgeye asla liman ve dolum tesisi yaptırmayacağız” dediler.

Heaven Surf House üyeleri Uğur Sayılır, Fersan Fotalı, Oğuz Şengezen, Gökan ve Bener Borhan kardeşler denizde sörf şov yaparken, ülkemizin en güzel koylarından biri olan Gemikonağı sahil şeridi için hükümet ille de tesis yapmak istiyor ise ‘su sporları’ için gerekli tesisleri buraya yapsın dediler.

Heaven Surf House sporcuları, devletten hiçbir katkı almayarak faaliyetlerini sürdürürken, sörf sporunu bölge ve ülke geneline yayılması için uğraş veriyor.

Heaven Surf House sporcuları son olarak, turizme önem veren ülkelerde bu tür yatırımlar desteklenirken, bizde ise tam bir doğa harikası olan bölge, son zamanlarda petrol dolum tesisi yapılarak adeta yok edilmeye çalışılıyor dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler