1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Büyükkonuk Eko Gün 11 Ekim’de
Büyükkonuk Eko Gün 11 Ekim’de

Büyükkonuk Eko Gün 11 Ekim’de

Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, iki toplum liderine, 11 Ekim’de gerçekleştirilecek “Büyükkonuk Eko Gün”e katılma çağrısında bulundu.

A+A-

 

Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, iki toplum liderine, 11 Ekim’de gerçekleştirilecek “Büyükkonuk Eko Gün”e katılma çağrısında bulundu.
Sennaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bu tür etkinliklerin, ülkede ortak buluşma noktası haline geldiğini ve “eko gün” adı altında gerçekleşen etkinliğin de Kıbrıs adasının en fazla ses getiren bir etkinlik olduğuna dikkati çekti.
Liderlerin son dönemde, iyi niyet çerçevesinde birlikte sosyal etkinliklere katılmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sennaroğlu, iki lideri, eko ve agro turizmin merkezi olan Büyükkonuk’ta ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

“Büyükkonuk meydanından tüm dünyaya barış mesajı”
Büyükkonuk meydanından tüm dünyaya barış mesajı verileceğini söyleyen Sennaroğlu, Kıbrıs tüten bu etkinliğe Kıbrıs’taki barışa katkı sağlayacak iki liderin de katılmalarını arzu ettiğini dile getirdi.
Ahmet Sennaroğlu, gelecek hafta içerisinde iki lideri makamında ziyaret ederek, daveti yapacağını söyledi.
Bu büyük organizasyona Kıbrıs’ta yaşayan herkesi katılımına çağrı yapan Sennaroğlu, herkesi Kıbrıs kültürüne sahip çıkmaya davet etti.

Eko günde yapılacak etkinlikler
Sennaroğlu, 11 Ekim’de gerçekleşecek eko günde sadece Kıbrıs’a özgü el ürünlerinin sergilenerek, satışa sunulacağını ve emekçi kadınların da kendi el ürünlerini sergileyerek, satışa sunacaklarını söyledi.
Kıbrıs’a özgü yemeklerin yanı sıra Kıbrıs’a özgü olan ve şu an üretimi nerdeyse yapılmayan dağarcık, çalı süpürgesi, testi, kerpiç ve buna benzer ürünlerin de yer bulacağını kaydeden Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, etkinlik çerçevesinde çocukları da unutmadıklarını ve çocuklara yönelik sürprizler hazırlanacağını belirtti.
Etkinliğe gelecek misafirlerin Kıbrıs geleneği olan buhurdanlık ile karşılanacağını söyleyen Sennaroğlu, kulaklarda da sadece Kıbrıs şarkılarının söyleneceği bir meydan yaratacaklarını bildirdi.
(TAK)

Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler