1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BÜYÜK TECRÜBE OLACAK'
BÜYÜK TECRÜBE OLACAK

'BÜYÜK TECRÜBE OLACAK'

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fırat Canova, Kuzey Irak’ın Erbil şehrinde düzenlenecek 5’inci VIVA Dünya Kupası’na katılmanın önemli olduğunu, bu turnuvanın herkes için büyük tecrübe olacağını söyledi

A+A-

 

 

 

 

5 – 10 Haziran tarihleri arasında Erbil’de yapılacak VİVA Dünya Futbol Turnuvası’na katılacak A Milli Futbol Takımımı Teknik Direktörü Fırat Canova, yapılan eleştiriler, milli takımın form durumu ve turnuva ile ilgili beklentilerini samimi bir şekilde değerlendirdi.

 

“FUTBOLCULAR ÇOK HEVESLİ”

A Milli Futbol takımı ile ilgili soruları yanıtlayan Canova, kadroya çağrılan tüm futbolcuların çok hevesli ve heyecanlı olduklarını, sezon bitmesine rağmen antrenmanlara katılımın ise yüzde yüze yakın olduğunu söyledi. Yaklaşık 6 yıldır A milli Takım’ın bir araya gelmediğini bu sebeple saha içi uyum problemi yaşayabileceklerini de söyleyen Canova “Turnuvaya hazırlanmak için süremiz oldukça uzundu, ancak futbolcuların maç yapmadan saha içi uyumu sağlamaları oldukça zordur”dedi.

 

“BİZLER İÇİN BÜYÜK TECRÜBE OLACAK”

Turnuvada kaybedecek birşeyleri olmadığını söyleyen Fırat Canova, bu turnuvanın herkes için büyük tecrübe olacağını ve her anlamda kazanım elde edileceğini de ilave etti. Canova ayrıca “Bizim için bu turnuvaya katılmak önemli. Tabi ki her maçı ve turnuvayı kazanmak hedefimizdir. Ama en önemlisi bu turnuva umarım başlangıç olur” dedi.

 

İSTANBUL’DA İKİ HAZIRLIK MAÇI

Teknik Direktör Fırat Canova kadrodaki futbolcuların herhangi bir sakatlığının olmadığını, ilk onbir için İstanbul’da 30 Mayıs ve 1 Haziran’da yapacakları hazırlık maçlarından sonra konuşabileceğini de belirtti.

 

“ELEŞTİRECEĞİNİZE ALKIŞLAYIN”

Kürdistan ile maç yapma olasılığı konusunda ise çok net cevap veren Canova “ Bu olasılık aslında bir mesajdır, geçen 40 yılın sonunda maalesef maç yapabileceğimiz takımlar bunlardır. Önce bunu sorgulasınlar. Bunu başaranları da eleştirecekleri yerde alkışlasınlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 403 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler