1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Büyük kim?
Büyük kim?

Büyük kim?

Göçmenköy sahasına varıp tribünlere dorğu yürürken çok sevdiğim bir arkadaşımın şakayla karışık niye büyük takımların değil de Göçmenköy’ün maçına geldiğimi sordu. Ben de büyük kim diye sordum. O da işte gazetede ve televizyonlarda devamlı yazdığını

A+A-

 

 

Göçmenköy sahasına varıp tribünlere dorğu yürürken çok sevdiğim bir arkadaşımın şakayla karışık niye büyük takımların değil de Göçmenköy’ün maçına geldiğimi sordu. Ben de büyük kim diye sordum. O da işte gazetede ve televizyonlarda devamlı yazdığınız konuştuğunuz takımlar dedi. Ben de şampiyonluğa oynayan takımlarla düşmeye oynayan takımlara basının aynı ilgiyi göstermemesinin gayet doğal olduğunu ama basında fazla yer alanın da büyük takım olamayacağını anlattım.

Yerime giderken gerçekten de büyük takım kim diye düşünmeye başladım.

Göçmenköy’ün ve Tatlısu’nun büyüklük kriterlerine hiç bakmadan büyük olmayı hak ettiklerini gördüm. Birisi 1963 yılında Kıbrıs’ın dört bir tarafından gelerek yepyeni bir köy kurmuş. Bu yeni yaşamlarına sporu da koymuşlar. Bütün zorluklara rağmen futbol takımlarını kurup sebatla çalışarak onu Süper Lig’e taşımışlar. Bu büyüklük değil de nedir?

Tatlısu’nun da kaderi Göçmenköy’den farklı değildir. Onlar da 1974 göçmeni. Köylerini terk edip Balabayıs’a yerleşmişler ama Tatlısu Halk Odası ismini yaşatmak için her şeyi yapmışlar. Bir avuç cesur yürek yıllardır da bu takımı Süper Lig’te tutuyor. Bu büyük yüreklere selam olsun çünkü büyüklük yüreklerde olur diye düşünüyorum.

İki takımın da derdi ligde kalmak. Göçmenköy için çanın sesi artık çok yakınlardan geliyor. Bire bir rakibi olan Tatlısu’dan mutlak surette puanlar alması gerek. Aksi halde takımın inancı ve ileriye dönük motivasyonu kaybolur düşüncesindeyim.

Tatlısu takımının ligdeki konumu daha iyi. Bu maçtan üç puan çıkardıkları anda takım olarak çok rahat bir nefes alacaklar. Üstelik birebir rakiplerini kaderiyle baş başa bırakacaklar. Bu nedenle önemli bir maç.

Çok kötü bir zeminde yaklaşık 7 dakika geç başlayan maçta Göçmenköy ilk dakikalarda daha istekli başladı. 12’nci dakikada da gol buldu. İlk yarıda karşılıklı cılız ataklarla 1-0 Göçmenköy lehine sona erdi.

İkinci yarı Tatlısu daha istekli başladı. Hasan, Kamil ve Morris’le pozisyonlar buldu. Gerek beceriksizlik, gerek şanssızlık, gerekse de rakibin yerinde müdahaleleriyle golü bulamadı. Tatlısu sağdan soldan yüklendiği periyotta Hasan’ın oyundan alınması benim düşünceme göre gereksizdi. Çünkü o dakikalarda bütün yan toplarında Hasan gayet iyiydi. O oyun formatında da hava toplarında başarılı olan adamlara ihtiyaç vardı ki golü de yine bir yan toptan Emin’in kafa golüyle buldu. Neticede Tatlısu 2-1 kaybetti ama bu mağlubiyetle de kendisini ateş çemberinin içine attı.

Göçmenköy ise bu galibiyetle derin bir nefes aldı. Göçmenköy nefes alırken fikstürün son yedi takımı da son yedi haftaya girerken nefes nefese kaldı. Kimin nefesi bu maratonu tamamlayacak hep beraber göreceğiz.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 549 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler