1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BÜYÜK İDDİA
BÜYÜK İDDİA

BÜYÜK İDDİA

“İki Kıbrıslı Türk idamla karşı karşıya” Rum Dışişleri Bakanlığı’nın, Güney Kıbrıs’ta ikamet eden ve Malezya’ya uyuşturucu satıcılığı yaptıkları iddiasıyla 5 Kasım’da Malezya makamlarınca tutuklanıp, idam edilme

A+A- 

 

“İki Kıbrıslı Türk idamla karşı karşıya”

 

 

Rum Dışişleri Bakanlığı’nın, Güney Kıbrıs’ta ikamet eden ve Malezya’ya uyuşturucu satıcılığı yaptıkları iddiasıyla 5 Kasım’da Malezya makamlarınca tutuklanıp, idam edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalan 43 ve 53 yaşındaki iki Kıbrıslı Türk’ün “haklarını güvence altına almak için” harekete geçtiği bildirildi.
Alithia gazetesi; “İki Kıbrıslı Türk Malezya’da Asılma Tehlikesiyle Karşı Karşıya” başlığıyla Fransız Haber Ajansı’nın haberine dayanarak aktardığı haberinde, “Kıbrıs Cumhuriyeti” vatandaşı olduğunu belirttiği iki Kıbrıslı Türk’ün Dubai’den Malezya’ya gittiklerini, ülkeye giriş yaptıkları sırada valizlerinde bulunan metamfetamin türü uyuşturucunun fark edilmesiyle, tutuklanarak başkent Kuala Lumpur’a yakın olan bir bölge mahkemesine çıkarıldıklarını ve idam edilme tehlikesiyle karşı karşıya bulunduklarını haber verdi.
Gazete, Güney Kıbrıs’ın Malezya ile diplomatik bağı bulunmadığını ve Pazartesi günü, tesadüfen Malezya’da bulunan Güney Kıbrıs’ın Yeni Delhi Büyükelçisi aracılığıyla sözkonusu iki Kıbrıslı Türk ile iletişim kurmaya çalışılacağını yazdı.
Haberde, Rum Dışişleri Bakanlığı’nın iki Kıbrıslı Türk’ün tutuklandığı haberini, Malezya’daki İngiliz Yüksek Komiserliği’nden öğrendiği belirtildi.

Gazete, Malezya’daki tutukluluk şartlarının oldukça sıkı olduğunu kaydederken, iki Kıbrıslı Türk’ün ailesinin de, Rum Dışişleri Bakanlığı ile temas halinde olduğunu yazdı.
Haberde, iki Kıbrıslı Türk’ün ailelerinin de Güney Kıbrıs’ta yaşadığı ifade edildi.


Bu haber toplam 3200 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler