1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BÜYÜK GAF
BÜYÜK GAF

BÜYÜK GAF

GÖKHAN ALTINER’DEN BÜYÜK GAF… “Fok balığı, kutuplarda yaşayan bir balıktır” Genç TV’de yayınlanan “Manşet” programının yapımcısı ve sunucusu Gökhan Altıner, önceki gün programına davet ettiği Turizm, Çevre ve K

A+A-

 

 

 

GÖKHAN ALTINER’DEN BÜYÜK GAF…

 

“Fok balığı, kutuplarda yaşayan bir balıktır”

 

Genç TV’de yayınlanan “Manşet” programının yapımcısı ve sunucusu Gökhan Altıner, önceki gün programına davet ettiği Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel ile Yedikonuk’un kuzeyine yapılması planlanan yakıt depolama tesisi ilgili konuşurken büyük bir gafa imza attı.

Altıner, turizm ve çevrenin tartışıldığı program sırasında konuyu, önceki gün YENİDÜZEN’de yayınlanan Akdeniz Fokları ile ilgili habere getirerek, Yedikonuk bölgesini kastederek, “Fok balığı varmış orda. Fok balığı bizde ne arar yahu sayın bakan Allah aşkına. Yani dalga geçerler insanlarla? Fok balığı kutuplarda yaşayan bir balıktır. Soğuk ülke balığıdır. Baktığınız zaman kutuplarda yaşarmış. Ömrünüz oralarda geçti. Siz hiç fok balığı gördünüz mü?” diye sordu. 

Programda Altıner ve Üstel’in sergilediği tavra oldukça sinirlenen Yeşil Barış Hareketi başkanı Doğan Sahir, YENİDÜZEN’i arayarak konu hakkındaki tepkisini dile getirdi.

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten ise program sırasında ayıp ve yanlış şeyler söylendiğini, programa konuk olan Üstel’in çevre ile ilgili herhangi bir kaygısı veya bilgisinin olmadığını ifade etti.

YENİDÜZEN’e konu ile ilgili konuşan Altıner ise konunun yakından takip ettiği bir konu olmadığını, bu nedenle Akdeniz’de fok olmadığını söylediğini aktardı. Altıner, “Olaydan sonra Hasan Sarpten bana gerekli bilgileri gönderdi. Dolayısıyla Akdeniz’de fokların yaşadığını idrak emiş oldum,” dedi.  

    

 

Bu haber toplam 3349 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler