1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Büyük düşünmelisiniz
Büyük düşünmelisiniz

Büyük düşünmelisiniz

Geçen yıl GG’nin ardından Süper Lig’e çıkan iki takımımızın Süper Lig’de ilk maçı. Bir önceki yıl mücadele ettikleri noktadan çok daha zor bir kulvarda ilk maçta karşı karşıya geldiler. Hamitköy’ün bu ligde daha önce tecrübesi olmu

A+A-

 

 

 

 

Geçen yıl GG’nin ardından Süper Lig’e çıkan iki takımımızın Süper Lig’de ilk maçı. Bir önceki yıl mücadele ettikleri noktadan çok daha zor bir kulvarda ilk maçta karşı karşıya geldiler. Hamitköy’ün bu ligde daha önce tecrübesi olmuştur. Ama Çatoz ilk kez Süper Lig’de mücadele edecek. Bu nedenle bu takımların ilk maçlarını izlemek için Hamitköy sahasına geldim.

Sahada yer yer hafif çukurluklar olmasına rağmen futbol oynamaya elverişli. Havanın bulutlu olması da futbolcuları olumlu etkiledi. İki takım kadrosuna da baktığımızda yaşlı ve tecrübeli futbolculardan kurulu olduğu görüldü.

İki takım da maça oldukça heyecanlı başladı. İlk dakikalarda Hamitköy daha istekli görüldü. Özellikle sağ koridoru çok iyi kullandı. On ikinci dakikada Ender’in güzel bir kafa golüyle Hamitkoy öne geçti. Bundan sonraki dakikalarda Çatoz orta alanda daha istekli bir görüntü çizdi. Yalnız gol noktalarında pek başarılı değildi. Golü de ilk yarının son dakikalarında bir yan topta bu dakikalarda forvete kaydırılan Faye’nin topa dokunuşuyla buldu. İlk yarıda Hamitköy’den Ender Çatoz’dan da Ufuk iyiydi.

İkinci yarının başında Kaan’ın çift sarı karttan kırmızı görmesi maçın  görüntüsünü değiştirdi. Bu dakikadan sonra Hamitköy sahada bir kişi fazla olmanın avantajını yakaladı. Altmış altıncı dakikada da 2-1 öne geçti. Bu dakikadan sonra Hamitköy kontratak Serdarlı ise şuursuz bir baskı kurdu. Oyunun büyük bir bölümü Hamitköy sahasında geçti. Kasnak ve Hamza’nın yerinde müdahaleleri Hamitköy’e ilk maçta üç puan kazandırdı diye düşünüyorum.

Yalnız iki takımda da gördüğüm bazı eksikliklere de kısaca değinmek isterim.

Önce Hamitköy’den başlamak istiyorum. Hamitköy’de henüz bir oyun mekaniği oluşmamış. Defans-orta alan bütünleşmesi zayıf. Forvet pres yapma niyetinde değil. Sedat sadece top ayağına geldiğinde oyuna katılıyor. Yan toplarda hem savunmada hem hücumda takım çok pozisyon hatası yapıyorlar. Hamitköy en erken zamanda bu eksiklikleri düzeltmelidir. Aksi takdirde ilerleyen haftalarda durumları hiç iç acıcı olmaz.

Serdarlı’ya baktığımızda ise Hamitköy’den daha derli toplu olmalarına rağmen henüz daha Süper Lig havasında değiller. Bu duruma hemen adapte olmak zorundadırlar. Kendilerine bir şablon oluşturmaları şarttır. Köylülük ruhunu kaybetmeden daha akıcı futbol oynamaları şarttır. İlk hafta olması nedeniyle fazla eleştiri yapmak isemiyorum ama uyarmak bizim görevimiz.

İki takımda da gördüğüm en büyük handikaplardan biri de saha içerisinde futbolcuların pozisyonlarıyla çok oynanması oldu. Bu şekilde devamlı yerleri değiştirilen futbolcular bir müddet sonra oyun disiplininden uzaklaşır ve takıma çok olumsuz bir görüntü verir bizden uyarması.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 482 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler