1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. ‘Büyü’ işaret dili ile tanıtıldı
‘Büyü’ işaret dili ile tanıtıldı

‘Büyü’ işaret dili ile tanıtıldı

Fatoş Avcısoyu Ruso’nun “Büyü” isimli şiir kitabının tanıtımının ikincisi ‘Şiirleri işaret dili ile anlatma’ konsepti ile dün akşam gerçekleşti

A+A-

Levent ÖZDAĞ

Eğitimci ve şair Fatoş Avcısoyu Ruso’nun “Büyü” isimli şiir kitabının tanıtım ve imza günü dün akşam 84 Bahçe’de yapılan gece ile tanıtıldı. Fatoş Avcısoyu Ruso, "Büyü" adlı kitabındaki şiirler işitme engelliler için işaret dili ile okundu. Gecede Ezgi Bertiz ve Kazım Tunç işaret diliyle şiirlerin, konuşmaların ve şarkıların sunumunu gerçekleştirdi. Hatice Kaptanoğlu, İzlem Benan, Tünay Özyay, Mevlut Güler, Bahire Coşkuner, Oya Akın ve Emrah Soykan'ın şiirleri işaret dili ile anlattı. Şair Ruhsan İskifoğlu da gitarı ve sesiyle geceye eşlik etti.

“Büyü” ve Fatoş Avcısoyu Ruso hakkında
Işık Kitabevi Yayınları’ndan çıkan “Büyü” isimli şiir kitabında, Fatoş Avcısoyu Ruso’nun 76 şiiri yer alıyor. Editörlüğünü Gürgenç Korkmazel’in yaptığı kitabın grafik tasarımını Erdoğan Uzunahmet üstlendi, arka kapak görselinde ise sanatçı İpek Denizli Karagöz’ün bir çalışmasına yer verildi. Mavi Basım-Yayım tarafından baskısı yapılan kitap, Işık Kitabevi ve kitapçılarda satışa sunuldu. Kitabın editörü Gürgenç Korkmazel ‘Büyü’yle ilgili sunum yazısında, “arada başka konularda şiirler varsa da, başından sonuna bir aşk kitabıdır Büyü” yorumunu yaptı.
Fatoş Avcısoyu Ruso, 27 Mart 1978 Girne doğumlu. Yakın Doğu Üniversitesi mezunu Ruso, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapıyor, şiir üzerine televizyon ve radyo programları hazırlıyor.

Bu haber toplam 2135 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler