1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Butik Otel
Butik Otel

Butik Otel

Bir butik otel… Akdeniz’in bir kıyısında sırtını hafif tepelere dayamış, sessiz, sakin bir yer. Önünde küçük bir koy ve etrafı da maki tipi alçak ağaçlar… Kaçamaklar için çok uygun bir yer. Bir gün küçük bir el çantasıyla bir adam gi

A+A-

İKİ SÖZ 

 

Hiçbir şey, ele geçince hayalde olduğu kadar güzel kalmaz.
N.R.NASH

 

Kıskanç daha çok sever, fakat kıskanç olmayan daha iyi sever.
MOLIER

 

 


Butik Otel

 

Bir butik otel…

Akdeniz’in bir kıyısında sırtını hafif tepelere dayamış, sessiz, sakin bir yer.

Önünde küçük bir koy ve etrafı da maki tipi alçak ağaçlar…

Kaçamaklar için çok uygun bir yer.

Bir gün küçük bir el çantasıyla bir adam girer içeriye… Çok mutlu görünmüyor, bir oda istiyor ama kaç gün kalacağı belli değil. Çıkıyor odasına…

Ardından bir de kadın giriyor içeriye… Onun da yüzü asık ama elindeki bavulu oldukça büyük, çok kalacak gibi… Elindeki bavula rağmen onun da kalacağı gün belli değil, odası gösteriliyor ve çıkıyor o da odasına…

Yok, hayır arka arkaya geldiler ama tanıştıklarını sanmayın sakın… Tesadüf işte, önce biri, sonra diğeri geldiler otele…

Akşam yemeği için en üst katta bulunan küçük salona doluştu 10-15 kişi… Adam ile kadın da kendilerine gösterilen masalara oturdular. Diğer üç masada neşeli sohbetler ve kahkahalar varken bizim iki masa pek sessizdi. Meraklı gözler sıkıntının kol gezdiği bu iki masaya bakmadan duramadı ama neşelerini bozmamak için de yokmuşlar gibi davranmayı seçtiler.

Yemekler yendi, herkes bir yerlere dağıldı.

***

Kadın yemekten sonra deniz kıyısında biraz yürümeyi tercih etti. Çıplak ayakla kumlar üzerinde yürürken karşıdan bir karaltı da ona doğru geliyordu. Yemekte diğer yalnız masadaki adam da karşıdan aynı şekilde çıplak ayakla kumda yürüyordu. Karşılaştıklarında ve birbirlerinin yüzünü ay ışığında fark ettiklerinde gülümsediler. Birden içinde oldukları durum her ikisine de komik gelmişti. O yüzden de otele geldiklerinde asık olan suratlar ilk kez bu ‘komik’ durum karşısında gülümsedi.

Bu gülümseme ardından tanışmayı da getirdi. Birlikte yürüdüler bu kez çıplak ayaklarıyla kumların üzerinde… Birkaç kez gidip geldiler kumsal boyunca aynı şekilde… Ardından otelin barında birer içki içmek yorgunluğun ardından iyi gelecekti. Birer içki ardından başka içkileri de getirdi. İçtik sonra o asık suratlar gevşeyip yerine değişik haller yansıdı.

İçkilerin ardından birlikte odalarına çıktılar. Sabahleyin uyandıklarında birlikte bir yatakta olduklarını fark ettiler. Bilinmezlik ve biraz da utangaç halde birbirlerine baktılar, mimiklerle “acaba bir şey oldu mu?” sorusunu sorduktan sonra birbirlerine, rahatladılar çünkü o kadar içkiliydiler ki bir şey  yapacak halleri yoktu.

***

Birlikte kahvaltıya indiler, daha doğrusu çıktılar çünkü kahvaltı da akşam yemek yedikleri salonda üst katta veriliyordu. Ve akşam diğer masalarda oturanlar o yalnız ve asık suratlı adam ve kadını bu kez birlikte ve mutlu görüyorlardı. İkisinin mutluluğu birkaç gün daha böyle devam etti. İçkili oldukları ilk akşam olamayan şey, bu bir iki günün sonunda artık her ikisi için de olabilecek kıvama! gelmişti.

***

O akşam yine yemekte neşeliydiler. Soğuk bir geceydi ve şömine ateşi yanında içtikleri kırmızı şarap o yakınlaşmayı daha da ısıtıyordu sanki. Yemeklerini bitirdiler ve şarap şişesi ile bardaklarını da alarak odalarına çıktılar. Artık hazırdılar, soyundular, yatağa girdiler ama yapamadılar işte… Kalktılar oturdular yatağın iki yanına… Sanki birden uykudan uyanmış gibiydiler. Kadın; “Sevgilime kızdığım için buradayım ama ona bunu yapamam” dedi. Adam ise; “Ben evliyim, sorunlardan uzaklaşmak için buradayım ama karımı seviyorum” derken kalıp giyindiler, odalarından eşyalarını topladılar ve birlikte aşağıya inip hesaplarını kapadılar, otelden ayrıldılar.

***

Aradan altı ay kadar bir zaman geçti. O butik otel her ikisi için de güzel anılar bırakmış ve yanlıştan dönmenin bir merkezi olmuştu. O yüzden de o otel onları yeniden buluşturmuştu. Ama bu kez yalnız değildiler. Kadın sevgilisiyle, adam karısıyla birlikteydi bu kez aynı yerde… Yeniden kumsalda buluştular çıplak ayakla, yeniden barda içtiler, yeniden kahvaltı ettiler, yeniden şömine ateşi önünde şarap içtiler. Bu kez iki çift, dört mutlu insan ve arkadaş olarak.   

 


 

PAZAR’LIK…

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler