1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BÜTÇELER YETERSİZ
BÜTÇELER YETERSİZ

BÜTÇELER YETERSİZ

Spor federasyonlarımızın sorunlarında hiçbir değişiklik yok

A+A-

 

 

 

 

Tarih yapraklarında yazanlar ve federasyon başkanları değişse de, ülkemizde faaliyet gösteren spor federasyonların sorunlarında değişiklik yok.

Spor Yazarı Abdullah Zaifoğlu’nun mevcut federasyonlarımızdan 9 tanesi ile Spor Performans (SP) dergisi için yaptığı mini ankette öne çıkan en önemli sorun, bütçelerin yetersizliği oldu.

Mini Anket Güreş Federasyonu Başkanı Hüseyin Kavaz, Bisiklet Federasyonu Başkanı Bülent Çıraklı, Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı, Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Erhan Berksel, Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç, Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, Darts Federasyonu Başkanı Uğur Barani, Cimnastik Federasyonu Başkanı Fatoş Türkel ile Judo Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel’le yapıldı.

Ankette, ülkemizde görev yapan en yeni federasyon başkanının Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Erhan Berksel’in olduğu; Darts Federasyonu Başkanı Uğur Barani ile JudoHapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel’in, federasyonlarının kurucu başkanları olarak halen görevlerine devam etmekte olan 2 federasyon başkanımızın oldukları belgelendi.

Ankette yer alan Elinizde olsa, hangi federasyon başkanının yerinde olmak isterdiniz?” sorusunu net cevaplandıran başkanların neredeyse tümü de bulundukları federasyon dahil hiçbirinin yerinde olmak istemediklerini vurgularken; bazıları ise, şu anda görev yaptıkları federasyonda çalışmayı yeğlediler.

Hüseyin Kıral, Hüseyin Köprülü ve Mert Kuyumcu’nun katkı koydukları SP’nin 54’üncü sayısında, dergi okurlarına U13 Panda Strix Futbol Şöleni ve Lassa GAU Drift Şampiyonası’nın posterlerini hediye etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 424 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler