1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BURS UYARISI
BURS UYARISI

BURS UYARISI

Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi, 2011-2012 Öğretim Yılı başvurularında burs hakkı elde eden öğrencilerin en kısa zamanda kendilerine başvurarak gerekli işlemleri tamamlamaları gerektiğini bildirdi

A+A-

 

Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi, 2011-2012 Öğretim Yılı başvurularında burs hakkı elde eden öğrencilerin en kısa zamanda kendilerine başvurarak gerekli işlemleri tamamlamaları gerektiğini bildirdi.

Daire Müdürü Hüseyin Kavaz tarafından yapılan yazılı açıklamada, burs müracaatında bulunan öğrencilerin başvurularının değerlendirilmesinin devam ettiğine işaret edilerek, “Değerlendirilmesi tamamlanan öğrencilerden burs hakkı elde eden 29 öğrenciyle geliri kriter üstü olan 5 öğrenci belirlenmiştir” denildi.

Açıklamada, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğü’nden değerlendirme yapıldıkça, Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi tarafından basın yoluyla gerekli açıklamanın yapılacağı kaydedildi.

“Değerlendirme sonuçlarına göre burs hakkı elde eden öğrencilerin ivedi olarak Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi’ne başvuru yapıp dosya tamamlamaları gerekmektedir. Dosya tamamlama işlemini geç yapan öğrencilere geriye dönük burs ödemesi yapılmayacaktır” denilen açıklamada, gelir yönünden kriter üstü olan başvuru sahiplerinin bir defaya mahsus olmak üzere Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi’ne itiraz edebileceği belirtildi.

Açıklamada, itirazın gecikmeden zamanında yapılmasının esas olduğu ifade edilerek, burslu olup da bursları kesilen ara sınıf öğrencilerinin, bursların devamı için eksik belgelerini de ivedilikle tamamlamaları gerektiği vurgulandı.

Bu haber toplam 510 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler