1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Burs tüzüğü ele alınsın”
“Burs tüzüğü ele alınsın”

“Burs tüzüğü ele alınsın”

“Mevcut burs tüzüğü günün koşullarına göre ele alınmalı. Tüzük her eğitim sistemine uygun ve bütün ülkeleri kapsayacak şekilde düzenlenmeli”

A+A-

Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM) mevcut burs tüzüğünün günün koşullarına göre ele alınarak, her eğitim sistemine uygun ve bütün ülkeleri kapsayacak şekilde düzenlenmesi gerektiği görüşünü belirtti.

MAGEM adına yazılı bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Üyesi Berke Dağlı, “Burs verilen bölümler, Kıbrıslı Türk toplumunun ihtiyaçlarına ve bu bölümlerde okuyan gençlerin geleceğini Kıbrıs’ta kurabilmesini mümkün kılacak biçimde ele alınmalı” dedi.

Hükümetin Avrupa Kıbrıslı Öğrenciler Platformu’nun başlattığı burs talebinin sadece mali bir konu gibi algılamaması gerektiğini belirten Dağlı, yurtdışındaki öğrencilere burs vermenin geleceğe dönük bir yatırım olarak değerlendirilmesini istedi.

Berke Dağlı, bütçede gençlik için ayrılan rakamın bir ülkeyle sınırlı olmaması gerektiğini de kaydetti.

MAGEM olarak Avrupa Kıbrıslı Öğrenciler Platformu'nun burs talebinin takibini yapacaklarını kaydeden Yönetim Kurulu Üyesi Berke Dağlı, “Burs konusunda adaletli bir sistem oluşturuluncaya kadar Avrupa Kıbrıslı Öğrenciler Platformu tarafından verilen mücadeleye destek olacağız” dedi.

(tak)

Bu haber toplam 1109 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler