1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BURS İSYANI DİNMEDİ
BURS İSYANI DİNMEDİ

BURS İSYANI DİNMEDİ

Yurt dışında öğrenimini sürdüren lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bir kısmı halen burs paralarını alamazken, yetkililerin de kendilerini oyaladıklarını dile getirdi. YENİDÜZEN, geçtiğimiz ay “Öğrencilerin ‘Burs’ Çilesi Bi

A+A-

 

 

 

 

Yurt dışında öğrenimini sürdüren lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bir kısmı halen burs paralarını alamazken, yetkililerin de kendilerini oyaladıklarını dile getirdi.

YENİDÜZEN, geçtiğimiz ay “Öğrencilerin ‘Burs’ Çilesi Bitmiyor” başlıklı haberinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın dönem başından beri öğrencilerin burslarını yatırmadığını gündeme getirmişti.

Öğrencilerin büyük sıkıntı yaşamasına rağmen aylardır bir ödeme yapmayan bakanlık yetkilileri, nakit sıkıntısı olduğunu ve en erken zamanda bu mağduriyetin giderileceğini söylemişti.

Gazetemize ulaşan bazı öğrenciler,  Eğitim Bakanlığı’nın söz konusu bursları düzenli ödemediği, kimi öğrencinin bursunun yattığını kiminin ise hala daha beklemekte olduğunu aktardı.

Maliye ve Eğitim Bakanlığı yetkililerden bilgi almaya çalışan ancak kendilerine yılbaşı yemeğinde olduklarını söylediklerini belirten bazı öğrenciler, iki bakanlıkta da konuşacak resmi bir ağzın bulunmadığına dikkat çekti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1357 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler