1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BULUTOĞLULARI'NDAN YANIT
BULUTOĞLULARINDAN YANIT

BULUTOĞLULARI'NDAN YANIT

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, “Asıl istifa etmesi gerekenler, toplantılara katılmayarak suç işleyen belediye meclis üyeleridir. Ben kesinlikle istifa etmem” dedi. 11 meclis üyesinin istifa çağrısıyla ilgili TAK muh

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, “Asıl istifa etmesi gerekenler, toplantılara katılmayarak suç işleyen belediye meclis üyeleridir. Ben kesinlikle istifa etmem” dedi.

11 meclis üyesinin istifa çağrısıyla ilgili TAK muhabirinin sorularını yanıtlayan Bulutoğluları, 6 - 7 yıldır meclis üyesi olarak kararlara imza atanların şimdi toplantılara katılmayarak halkın verdiği görevi yerine getirmediğini ve suç işlediğini belirtti.

Bulutoğluları, “Kesinlikle istifa etmem, Onlar istifa etsinler ve belediyenin önünü açsınlar. Böyle toplu boykot yapmaları suçtur” diye konuştu.

Belediye, ivedi kararlar alamıyorsa, bazı meclis üyelerinin toplantılara katılmadığından alamadığını; “günün sonunda belediyeye bir şey olursa” bu kişileri tek tek yargıya götüreceğini söyleyen Cemal Bulutoğluları, belediyenin işlevlerinin toplantılara katılmayan meclis üyelerinin siyasi oyunlarıyla durdurulduğu görüşünü dile getirdi.

LTB Başkanı Bulutoğluları, halkın seçerek görev verdiği kişilerin bu görevlerini yerine getirmesi gerektiğini ifade ederek, “Onlar yargı değil ki istifa etmem gerektiğini söylüyorlar” dedi.

Yasa gereği bir yılda 6 toplantıya katılmayan meclis üyesinin görevinin otomatik düştüğünü; “bugüne dek fazla demokratik davrandığını” ve bu kuralın gereğini yapmadığını ancak artık gerekli işlemleri İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı ile Yüksek Seçim Kurulu nezdinden yapacağını söyleyen Bulutoğluları, son çare olarak buna başvuracağını kaydetti.

“MAAŞLAR EN ERKEN ZAMANDA”

LTB Başkanı Bulutoğluları, 5 - 6 meclis üyesinin çalışmalarını sürdürdüğünü; LTB’nin yeniden yapılanması için gerekenlerin yapılacağını; çalışanların Mayıs maaşlarının da en erken zamanda ödeneceğini söyledi.

LTB’de uzun süredir yaşanan sorunlar yüzünden çalışanlar eylem ve grevler yapmış; başta temizlik hizmetlerinin aksamasıyla başkent Lefkoşa’da çöp yığınları oluşmuştu. LTB meclis üyelerinden bazıları, Belediye Başkanı Bulutoğluları’nın “yasalara aykırı davrandığı” gerekçesiye istifasını istiyor ve toplantılara da katılmıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler