1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BULUTOĞLULARI'NDAN SARKOZY'E
BULUTOĞLULARINDAN SARKOZYE

BULUTOĞLULARI'NDAN SARKOZY'E

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, Fransız Ulusal Meclisi’nin sözde “Ermeni soykırımı”yla ilgili yasa teklifini onaylamasını kınadı

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediye (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Fransız Ulusal Meclisi’nin sözde “Ermeni soykırımı”yla ilgili yasa teklifini onaylamasını kınayarak, bu yasanın Fransa Senatosu’nda reddedilmesi gerektiğini bildirdi.

Bulutoğluları, konuyla ilgili olarak bugün yaptığı yazılı açıklamada, Türk halkına bir hakaret olarak algıladığı bu davranışın tarihi gerçekleri saptırdığını belirterek, Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy’nin seçimleri düşünerek Ermenilerin oylarını toplamak için tehlikeli bir oyun başlattığını vurguladı.

Sarkozy’e bu tehlikeli oyundan vazgeçmesi çağrısı yapan Bulutoğluları, “Ermenilerin oyununa gelme” dedi.

İlgili yasanın senatodan geçmesi halinde Fransız mallarının boykot edilmesi de dahil, bir çok protestonun başlatılacağını kaydeden Bulutoğluları, “Türk dünyası, kendisine karşı yapılan bu haksızlığa tek yumruk olarak cevap verecektir” dedi.

KKTC’de de başta Karadeniz Kültür Derneği olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun bu konuda haklı tepkilerini ortaya koyduğunu belirten Bulutoğluları, kendisinin de her türlü konuda desteğinin sonsuz olacağının altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1069 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler