1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BULUTOĞLULARI'NDAN ÇALIŞANLARA
BULUTOĞLULARINDAN ÇALIŞANLARA

BULUTOĞLULARI'NDAN ÇALIŞANLARA

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Belediye Emekçileri Sendikası (BES)’in aldığı süresiz grev kararının siyasi bir hamle olabileceği kuşkusunu taşıdığına işaret ederek, çalışanlara greve katılmama çağrısı yaptı. Bulutoğluları

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Belediye Emekçileri Sendikası (BES)’in aldığı süresiz grev kararının siyasi bir hamle olabileceği kuşkusunu taşıdığına işaret ederek, çalışanlara greve katılmama çağrısı yaptı.

Bulutoğluları, BES’in grev kararını açıklamasından sonra yaptığı yazılı açıklamada, “Çalışanlarımız sendika yönetiminin kararına uyup yanlış yapmasınlar, geçici işçilerimiz ile birlikte görevlerinin başında olsunlar” dedi.

Cemal Bulutoğluları, çalışanların Aralık ayı ve 13’üncü maaşların gününde ödendiğine, yıl içinde iki bayramlık, bir kez de 1 Mayıs ödeneğinin yatırıldığına, aile yardımlarının bir tamam ödendiğine işaret ederek, böyle bir dönemde BES’in aldığı grev kararının anlamsız olduğunu kaydetti.

Dünya’da ekonomik krizin etkisinin her geçen gün daha da kırıcı olduğunu, dünyada ve ülkede işsizliğin arttığını; “ekmeğin aslanın ağzında olduğunu” belirten Bulutoğluları, bin TL’yi aşan aile yardımları, 4 bin 500 ile 5 bin TL’yi bulan maaşlar ve kesintisiz 13’üncü maaşların ödendiği bir ortamda herkesin ekmeğine dört elle sarılmasını beklediğini ifade etti ve “ekmeğe saygısızlık yapılmaması gerektiğini” kaydetti.

Bulutoğluları, işçilerin kadrolanması için Toplu İş Sözleşmesi Komitesi kurulduğunu ve bu konuda sendika yönetimiyle de mutabık kalındığını belirtti.

“İnsaf dinin yarısıdır” diyen Bulutoğluları, grevi, “belediyedeki iç huzuru yok etmeye yönelik bir girişim” olarak değerlendirerek, sendikayı huzursuzluk yaratmakla suçladı.

Geçici işçilerin, yıllardır bu pozisyonda olan personelin işini kaybetmemesi için büyük uğraşlar verdiğini, onlar da dahil herkesin bildiğini anlatarak, Toplu İş Sözleşmesi’ne göre 12 ay çalışanların 13’ünca maaş hakkının olduğunu belirten Cemal Bulutoğluları, BES’in süresiz grev kararını “tehditvari tavır” olarak nitelendirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 884 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler