1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BULUTOĞLULARI'NA 'ÖNERİ'
BULUTOĞLULARINA ÖNERİ

BULUTOĞLULARI'NA 'ÖNERİ'

5 saatlik Olağanüstü Bakanlar Kurulu’nun, ardından yazılı açıklama yapan Başbakan İrsen Küçük, “Lefkoşa Belediye Başkanı’nın makul süre için izne ayrılmasını öneriyoruz” dedi Başbakan Küçük’ün açıklamasında şu ifadelere yer

A+A-

 

5 saatlik Olağanüstü Bakanlar Kurulu’nun, ardından yazılı açıklama yapan Başbakan İrsen Küçük, “Lefkoşa Belediye Başkanı’nın makul süre için izne ayrılmasını öneriyoruz” dedi

Başbakan Küçük’ün açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Hükümetimiz başka yatırımları ve hizmetleri erteleyerek ve büyük özveri ile belediye çalışanlarının mağduriyetini önlemek ve özellikle halkın ve çevrenin sağlığının korunmasını sağlamak amacıyla ödeme mükellefiyeti olmamakla beraber belediye çalışanlarının iki aylık maaş alacaklarının ödenmesine destek olmaya ve personel maaş listelerinin belediye tarafından hazırlanması koşulu ile ödemelerin yapılmasına karar vermiştir.

 

Hükümetimiz Lefkoşa Türk Belediyesi’nde çalışanların maaşlarının ödenmesine destek olma yanında Lefkoşa Türk Belediye Sn. Başkanı ile çoğu belediye meclis üyeleri arasındaki çatışma ve uyumsuzluğun var olduğunu ve bunun neticesinde belediyenin görevlerini yerine getiremediğini gözlemlemektedir. Sn. Belediye Başkanı ile Belediye Meclis üyeleri arasındaki uyumsuzluğun bu safhada yeniden yapılandırmayı engellediği ve söz konusu durumdan ötürü belediyeden hizmet bekleyen halkımızın zarar gördüğü kanaatindeyiz.

 

Hükümet olarak Belediye Başkanlarını görevden alma veya izne çıkarma yetkimiz yasal olarak bulunmamakla birlikte Lefkoşa Türk Belediyesi’nin yeniden yapılanmasının kolaylaştırılması için bu safhada Sn. Lefkoşa Türk Belediye Başkanının makul bir süre izne ayrılmasını önermekteyiz.

 

Öte yandan, çeşitli haber sitelerinde, “Başbakan İrsen Küçük’ün, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nı izne çıkması için ikna ettiği” iddiaları üzerine YENİDÜZEN,  LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nı aradı ve çıkan haberleri sordu.

YENİDÜZEN’e konuşan Cemal Bulutoğluları “izne çıkma için ikna olması” yönündeki haberleri yalanladı. “İlk kez duyuyorum” diyen Bulutoğluları, “böyle iddialara gülerim” dedi.

Bulutoğluları, belediyedeki kriz ile ilgili soruya karşılık ise, “Belediyenin yeniden yapılandırılmasını engelliyorlar” yanıtını verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1628 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler