1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BULUTOĞLULARI YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİ'
BULUTOĞLULARI YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİ

'BULUTOĞLULARI YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİ'

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, Bakanlar Kurulu’nun Yasa Gücünde Kararnameyle böyle bir karar almasının anti-demokratik olduğunu söyledi

A+A-

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları ve belediye meclisi üyelerinin 90 gün zorunlu izne çıkarılmasını değerlendirerek, yapılması gerekenin görevden el çektirilerek konunun yargıya havale edilmesi olduğunu bildirdi.

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan bugün yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu’nun Yasa Gücünde Kararnameyle böyle bir karar almasının anti-demokratik olduğunu söyleyerek, “Bu karar anti-demokratik olduğu kadar, yanlıştır da. Yapılması gereken sayın Cemal Bulutoğluları ve belediye meclis üyelerini izine çıkarmak değil, görevden el çektirip yargıya havale etmektir” dedi.

İzcan, LTB’de yaşanan iflas ve işlenen suçların sorumlularının Sayıştay raporlarında açıkça belirtildiğini, Cemal Bulutoğluları, belediye meclis üyeleri ve tüm yasa dışı uygulamalara onay veren Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin yargı önünde hesap vermesi gerektiğin, belirtti.

“Sayın Cemal Bulutoğluları’nı istifa etmeye, yaşanan tüm yolsuzlukları ve sorumlularını kamuoyuyla paylaşmaya ve yargı önünde hesap vermeye çağırıyoruz” diyen İzzet İzcan, UBP Hükümeti’nin LTB’de yaşanan kaosu büyütmekten başka hiçbir şey yapmadığı iddia ederek, 200 milyon TL borcun kim tarafından, nasıl ödeneceğinin belli olmadığını belirtti.

İzcan, LTB’de yaşananların faturasının çalışanlarla halka ödetmek istendiği görüşünü de dile getirerek “Hiçbir sosyal güvencesi olmayan, yatırımları yapılmayan ve maaşları ödenmeyen belediye emekçileri işlerinden atılmak, kalan personel ise köleleştirilmek isteniyor. Yaratılan borçları ise ek vergi ve zamlar ile Lefkoşa halkına ödetecekler. Bunun karşısında kararlılıkla durmaya devam edeceğiz” dedi.

İzcan, LTB’de yaşananların, Kıbrıs’ın kuzeyindeki her alanda çöken “ayrılıkçı” rejimin aynası olduğunu; bu rejimden kurtulmak yerine suni teneffüsle ayakta tutmaya çalışanların günün sonunda enkaz altında kalacağını da söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 467 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler