1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BULUTOĞLULARI-TATAR KAVGASI KIZIŞTI
BULUTOĞLULARI-TATAR KAVGASI KIZIŞTI

BULUTOĞLULARI-TATAR KAVGASI KIZIŞTI

“Gece yanında horluyorum, sabah TV’de beni bombalıyor” Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Maliye Bakanı Ersin Tatar gergiliği yine tırmandı. Dün KANAL SİM’e konuk olan Bulutoğluları açtı ağzını yumdu göz

A+A-

 

 

 

“Gece yanında horluyorum, sabah TV’de beni bombalıyor”

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Maliye Bakanı Ersin Tatar gergiliği yine tırmandı. Dün KANAL SİM’e konuk olan Bulutoğluları açtı ağzını yumdu gözünü:

 

 “Ben kendine saygıda kusur etmiyorum. Kulübe geldiğinde ikram ediyorum, yanında duruyorum horluyorum sabahtan bir televizyona çıkıyor beni bombalıyor. Eğer benim dostumsa dostum gibi davranmalıdır. Eğer dostum değilse benden uzak dursun.”

 

“Bu böyledir ve değişemez. Bunu değiştirmeye kalksınlar aynı gün 14 UBP’li Belediye Başkanı olarak istifa edeceğiz. Bunun üzerine nokta bile konamaz çünkü 40 yıllık yasalar üzerinde değişme olamaz.”

 

“Belediyelerin işleyişiyle ilgili CTP-BG hükümet dönemini açıkça özledim. Tatar hiçbir konuda belediyelere destek olmuyor. Halka giden hizmetleri ekonomik tedbir adı altında ortadan kaldırdı”

 

“Haddini bilsin kendi işlerine baksın. Her yaptığı konuşmada halkı ve belediyeleri rencide ediyor. Bakan’ın ‘ekonomi uçuyor’ sözü de doğru değil. Ekonomi kötü…”

 

 “Ecvet Yusuf Caddesi yolu uzun zamandır yapılmadı. 10 yıldan beridir yapılmaya çalışılıyor. Son CTP döneminde eski Maliye Bakanı Uzun orası için bir bütçe ayırmıştı. Ben Belediye Başkanı olduktan sonra Maliye Bakanlığı görevine Ersin Tatar geldi ve öyle bir bütçe olmadığını, ortadan kalktığını söyledi”

 

“Maliye Bakanı ben ekonomi uzmanıyım diyor ama bir bilanço çıkartmayı bilmiyor. Sen tek taraflı olmayan borçları yazarak LTB’yi 142 trilyon borçlu göstermekle eline ne geçti. Halk neyin ne olduğunu biliyor. Bunları hep Maliye Bakan yaptırdı. Bakan’ın bu belediyeleri yok etme için yaptığı operasyondur, bu maddeleri yazılı olarak Başbakan’a vereceğiz. Belediyeler e hiçbir faydası olmayan ve belediyelerin geçmişte kazanılmış olan bu haklarını ellerinden almıştır. Belediyeler bu dönemlerde sıkıntıya düştüyse Sayın Tatar’dan dolayı sıkıntıya düşmüştür

 

“Sayın Bakan’ın gidip bizi Türkiye’ye şikayet etmesi, birilerine şirin görünmesini açısından yaptığı söyleşilerdir. Ne Kıbrıs Türk kadını ne de Kıbrıs Türk erkeği bunları yer. Bunları bıraksın ikide bir ekonomik kriz var der ama ülkede durduğu yok. Belediyeler Birliği olarak yurt dışına gidiş gelişlerin paralarını kimin ödediği de soracağız. Hiçbir etkinlik yok, binilip gidiliyor. Otel paraları dönüyor. Bu paralar belediyelerin projelerine yatması gereken paralardır. İşte ekonomik krizden dolayı projeler ortadan kaldırılmıştır. Geçmişte Maliye Bakanları belediyeler adına anayolların asfaltlanması için ihalelere çıkardı. Ama şuanda kendisi çıksın desin ki bir icraat yaptım. Hiç bir şey yok ortada”

 

 

Didem Menteş’in haberi bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1740 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler