1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BULUTOĞLULARI 'ŞAŞKIN'
BULUTOĞLULARI ŞAŞKIN

BULUTOĞLULARI 'ŞAŞKIN'

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Kanal SİM’de, Aysu Basri Akter’in sorularını yanıtladı. YENİDÜZEN gazetesinin bugün manşetindeki, “Haspolat’ta İlahiyat Kompleksi” başlıklı haberi üzerine, Başbakan Küçük’ün

A+A-

 

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Kanal SİM’de, Aysu Basri Akter’in sorularını yanıtladı.

YENİDÜZEN gazetesinin bugün manşetindeki, “Haspolat’ta İlahiyat Kompleksi” başlıklı haberi üzerine, Başbakan Küçük’ün konuyla ilgili açıklamalarını değerlendiren Bulutoğluları, “bu konuda hiçbir bilgim yok” dedi.

Külliye projesi için Metehan bölgesinde arazi tahsis edilmesini beklediğini açıklayan Bulutoğluları, “projenin Haspolat’ta yapılacağı bilgisi belediyeye gelmedi” dedi.

Bulutoğluları, bu tür projelerin önce Şehir ve Planlama Dairesi’ne sunulduğu, ardından da belediyenin bilgisine getirildiğine dikkat çekerek, “muhtemelen Şehir ve Planlama Dairesi’nin de bilgisi yoktur” dedi.

Söz konusu arazinin kirli sanayi için ayrılmış bir bölge içerisinde olduğuna işaret eden Bulutoğluları, “bu bölge sanayi yatırımları için ayrılmış bir bölge, imara açık değil, herhalde imar projesinde değişiklik yapılacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler