1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BULUTOĞLULARI KONUŞTU
BULUTOĞLULARI KONUŞTU

BULUTOĞLULARI KONUŞTU

BULUTOĞLULARI: “SOSYAL SİGORTA DAİRESİ’NE ÖDEME YAPILDIĞINI BİLİYORUM” Sayıştay’ın dün açıklanan ara raporunda yasa dışı alınan 10 milyon stg’nin sosyal sigortalar dairesine yatırılmadığı belirtilirken, LTB Başkanı Cemal B

A+A-

 

BULUTOĞLULARI: “SOSYAL SİGORTA DAİRESİ’NE ÖDEME YAPILDIĞINI BİLİYORUM”

 

 

 

Sayıştay’ın dün açıklanan ara raporunda yasa dışı alınan 10 milyon stg’nin sosyal sigortalar dairesine yatırılmadığı belirtilirken, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları hala, “sosyal sigorta dairesine ödeme yapıldığını biliyorum” iddiasında bulundu.

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, Kanal Sim ve Sim Radyo’dan ortak yayınlanan “Günün Getirdikleri” programına yaptığı açıklamada, “Çangar’dan bu para alındı ama sosyal sigorta dairesine ben ödeme yapıldığını biliyorum. belki hemen bir sonraki ay yapılmıştır” dedi.  Bulutoğluları, “geriye kalan ise yine belediye için kullanıldı kesinlikle cumhurbaşkanlığı seçimlerine aktarım yapılmadı” savunmasını yaptı. “Belki usulsüzlükler yapılmıştır borçlanmalarda ama bu borçlar tamamen Lefkoşa halkı ve belediye için kullanıldı başka amaç için değil” diyen Bulutoğluları, “60 milyonluk bir borç bir belediye için az bile. Bu borçlarla büyük yatırımlar yaptık” iddiasında bulundu.  Başbakan İrsen Küçük ile aralarında yaşanan kriz hakkında da konuşan LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, “Başbakanın samimiyetine ve katkılarına inanıyorum. İstifa etmem söz  konusu değil. Alnım açık görevimin başındayım” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1128 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler