1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bulutoğluları kayıplara karıştı!..
Bulutoğluları kayıplara karıştı!..

Bulutoğluları kayıplara karıştı!..

Dün Lefkoşa Belediyesi’nde çatışma yaşandı. Çalışanla, polis karşı karşıya geldi, arbede yaşandı. Çalışanlar coplandı, kadın çalışanlar yerlerde sürüklendi. Görevini yapan birçok medya mensubu da coplara maruz kaldı. Yaralananlar, bayılanlar, ambula

A+A-

 

 

 

Dün Lefkoşa Belediyesi’nde çatışma yaşandı. Çalışanla, polis karşı karşıya geldi, arbede yaşandı. Çalışanlar coplandı, kadın çalışanlar yerlerde sürüklendi. Görevini yapan birçok medya mensubu da coplara maruz kaldı. Yaralananlar, bayılanlar, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Belediyenin camları kırıldı, öfke tavan yaptı.

Peki tüm bunlar olurken, bunlara sebep olan UBP Hükümeti ve Lefkoşa Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları neredeydi?

Başbakan İrsen Küçük ve bazı bakanlar, kabullerinin ardından Merkezi Cezaevi’ndeki bir etkinliğe katıldı.

Ya Bulutoğluları? O tüm gün kayıptı, ona kimse ulaşamadı.

 

 

 


 

Kazığı atan Cemal mahvolsun mu?

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Cemal Bulutoğluları’nı siz seçtirdiniz” eleştirilerine yanıt verdi.

Daha önce yapılan bu eleştirilere dün Kanal Sim’de katıldığı TV programında vatandaşlar Denktaş’a bunu tekrardan dile getirdi. 

Denktaş, “Evet Cemal’ı ben aday yaptım. Kontrol altında tutmaya çalıştım. Onu kontrol altında tutmak kolay değildi… Ama hizmetini yapıyordu, borcu yoktu o dönemde… Şimdi bize bu kazığı atan Cemal’ın mahvolmasını istemem gerekirdi. Ama şimdi mahvolan Lefkoşa Belediyesi’dir, Lefkoşalıdır” açıklamasını yaptı.

 

 


 

“Birilerine söz verildi!..”

 

UBP’deki tartışmalar büyüyor. Kendi içinde parçalara bölünen UBP’de her gündemdeki konu ayrı bir sorun teşkil ediyor. ‘Parti birlik, bütünlük içerisinde’ mesajları verilse de aslında herkes birbirinin kuyusunu kazma peşinde…

Çeşitli iddialar UBP kulislerinde dolanıyor. UBP’li isyancı vekilleri olarak adlandırılan, Türkay Tokel, Hasan Taçoy, İlkay Kamil, Ergün Serdaroğlu ve Zorlu Töre’nin, muhtıra hazırlığında olduğu söyleniyor.

Ancak muhtıra değil de bir şekilde tepkilerin açığa çıkaracak söylemleri daha ağır basıyor.

Petrol Dolum Tesisi konusunda direten ve sırf birilerine söz verdikleri için partinin yüzde 90’ının karşı çıktığı bu olaya sessiz kalınmayacak iddiaları da var.

Öte yandan, bakanlara yeni makam araçları canları iyiden iyiye sıktı.

Her sendikayla, her örgütle kavgalı olan UBP, kendi içerisinde de kavga içerisinde…

Her grup toplantısı, MYK, Parti Meclisi, hararetli tartışmalara sahne oluyor.

Ciddi rahatsızlıklar yaşanırken, UBP’deki çatlaklar günden güne büyüyor.

 


 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde kritik 72 saat...

 

“Merak ettiğim Cemal Bulutoğluları’nın ne zaman dolu dolu konuşacağı.

Söylediklerinden anladım ki önümüzdeki 72 saat LTB için çok önemli, çok kritik.

Bu 72 saat içinde Cemal Bulutoğluları ile sendika arasında neler olacağı değil, Cemal Bulutoğluları ile Başbakan İrsen Küçük arasındaki buzların eriyip erimeyeceği merak ediliyor.

Cemal Başkan’ın yakın çevresine göre Başbakan Küçük, “Belediye davulunu boynuna astı.” Ve ekliyorlar: “Başbakan kendi isteğiyle davulu boynuna aldı, çalsın bakalım nasıl çalacak.”

 

Hasan HASTÜRER

 


 

Çöpünüze sahip çıkın!

 

“Başkentin tek gündem maddesi sokaklarda biriken ve artık hastalık saçmaya başlayan çöpleri.

Gelen telefonlardan hemen hepsi çöplerin ne zaman toplanacağını soruyor.

Çöp sorunu yüzünden insanlar neredeyse ruhsal bunalım yaşamaya başlayacak.

Özellikle anneler, çocuklarının hasta olmasından korkup onları market bile göndermezken, salgın hastalıkların başladığı söylentileri ise insanları korkutuyor.

Çok sayıda vatandaşın salgın hastalık nedeniyle hastanede yattığı söylenirken, dün UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu bile 200 kadar kişinin salgın nedeniyle hastanelere baş vurduğunu itiraf etti.”

 

Levent ÖZADAM

 

 


 

Felaketin görünmeyen yüzü

 

“Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki büyük konfeksiyon mağazası yıllardan beri defalarca sular altında kalan, en son geçen cuma günü meydana gelen su baskınında varını yoğunu yitiren ve kızı Bahar’ı kaybetme korkusu yaşayan ünlü iş adamımız Hüseyin Doktoroğlu yine kaderine terk edildi.

Dün, çamur deryası içindeki mağazasına girilemediği için, avlunun suyunun çekildiği bir köşesinde basın toplantısı düzenleyen Doktoroğlu, geçmişte olduğu gibi bu son felaketin ardından da, bir tek devlet, hükümet, belediye ya da herhangi bir kurum yetkilisinin beş dakikalığına da olsa şöyle bir uğrayıp “geçmiş olsun” deme “zahmetine” katlanmadığını söyledi. Sadece Kaymakam gelmiş.     

Hüseyin Bey’in, “Benim sigortam da yok… Hangi sigorta şirketine gittiysem iş yerimi sigortalamayı kibarca reddettiler” demesine şaşırmadım…

Onun da söylediği gibi, hangi sigorta şirketi, her yağmur yağdığında sular altında kalan bir iş yerini sigortalamak ister ki.”

 

Bilbay EMİNOĞLU

 


 

 

“Kıbrıs Genc TV’de engelli gençler haykırdı: ‘Oy alsınlar diye bizi işe alacaklarını söylediler sonra almadılar.’ E ben size ne deyim.”

 

Ertan BİRİNCİ’nin profilinden

 

***

 

“ Geçen gün çıkan Ülkücü- Kürt kavgasına çevik kuvvet müdahale etmedi.  Ama şimdi haklarını arayan LTB çalışanlarının üzerine çevik kuvvet yollandı. Yürü be Küçük Hükümeti...”

 

Burak KUMSAL’ın profilinden

 

 

 


 

“LTB çalışanları uzun zamandır maaşlarını alamadı, hükümet çalışanlara büyük saygı gösteriyor. Özerk belediyelerin bu maaşları ödemesi gerekir ama hükümet de üzerine düşeni yapmak için büyük gayret gösteriyor.”

 

Nazım ÇAVUŞOĞLU (İçişleri Bakanı)

 


 

“Belediye başkanı maaşları ödemedi, yatırımları yapmadı, çalışanları düşünmedi, buna karşı eylem de Bakanlar Kurulu tarafından yasaklandı. İrsen Küçük,  Bulutoğluları’nı partisinden atamayacak kadar aciz.”

 

Savaş BOZAT (BES Başkanı)

 


FOTO YORUM

 

Eserinizle övünün,  Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar, Lefkoşa Belediyesi Başkanı… Bakıp bakıp keyfini çıkarın… İlahi adalet elbet bir gün yerini bulacaktır…

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1541 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler