1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BULUTOĞLULARI İLE YORGACIS ARA BÖLGEDE BULUŞTU
BULUTOĞLULARI İLE YORGACIS ARA BÖLGEDE BULUŞTU

BULUTOĞLULARI İLE YORGACIS ARA BÖLGEDE BULUŞTU

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları ile Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Konstantinos Yorgacis bugün Ara Bölgedeki Dayanışma Evi’nde bir araya geldi

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları ile Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Konstantinos Yorgacis bugün Ara Bölgedeki Dayanışma Evi’nde bir araya geldi. Her iki belediye başkanı görüşmeyi ortak bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdular. Basın açıklaması şöyle:

“Bugün Lefkoşa şehrinin tüm vatandaşlarının refahı için, her türlü olası işbirliğini gözden geçirmek üzere burada toplandık.

Lefkoşa’da iki toplumlu işbirliği, sadece bu şehir sınırları içerisinde kalmayıp, Kıbrıs adasının tümüne yayılacağı da gözardı edilemeyecek bir husustur.Bu hususta daha da anlaşılabilir olmak adına, Lefkoşa’da yıllardan beridir süregelen iki toplumlu işbirliğini derinleştirmek ve daha ileriye götürmeyi gönülden arzuladığımızı vurgulamak isteriz.

İki Toplumlu Lefkoşa Kanalizasyon Atık Su Arıtma Tesisi ve Lefkoşa İmar Planı projeleri üç asrı aşkın süredir devam etmektedir. Bu örnek teşkil eden ortak projeler BM, AB, Bölgeler Komitesi, Europa Nostra, ve Ağa Han gibi çeşitli uluslararası paydaşlar tarafından takdir edilip onay görmektedir. Bizler her iki projenin resmi başkanları olarak, projelerin şu anki son durumu göz önünde bulundurarak, bu projeleri nasıl daha ileriye götürebileceğimizi, sözkonusu projelerin iki toplumlu ekipleriyle görüşerek irdeleyeceğiz.

Tüm bunların yanı sıra, süre gelen işbirlikçiliğimizi gelecekteki nesillere taşımak amacıyla, gelecekte gerçekleşmesini istediğimiz yeni proje fikirlerini de tartışacağız.

Dolayısıyla, yeni verimli projelerle, şehrimizi daha da zengin bir hale getirmek başlıca hedefimizdir. Bu vesile ile Lefkoşa'da iki toplumlu işbirliğinin sürdürülmesine vesile olacak yeni proje fikirleri tarafımızdan kabul görecektir.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 753 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler